2020. aasta kevadel valitseb kogu maailmas erakorraline olukord. Piirid on tavainimestele liiklemiseks suletud ja valdav enamik inimestest veedab oma päevi kodus pere seltsis. Järjest rohkem räägitakse liikumispiirangutest ja sellest, kuidas saaks oma igapäevaelu korraldada võimalikult vähese füüsilise välismaailma kokkupuutega.
- Tõnis Elling selgitab telefoni teel osutatava raviteenuse käibemaksukäsitlust Foto: Meeli Küttim
Kõlab nagu katkend mõnest ulmefilmist, aga paraku on see reaalsus ja kogu maailm teeb ühiseid jõupingutusi, kuidas COVID-19 viirusest jagu saada või seda vähemalt ohjeldada. Järjest olulisemaks muutuvad mitmesugused kommunikatsioonivahendid, mille abil õnnestub füüsilist kontakti vältides tööd teha ja kaaslastega suhelda, samuti poes käia ja arstiga suhelda. Just sellepärast valisin seekordseks teemaks distantsraviteenuse osutamise käibemaksukäsitluse. Selle mõtte tekkimiseks pakkus mulle abikäe Euroopa Liidu Kohus, mis märtsi alguses samal teemal otsuse tegi.
Seotud lood
Äripäeva Käibemaksukool on suunatud kõigile kogenud praktikutele, kes soovivad saada väga head tervikpilti käibemaksust ja selle erisustest. Käibemaksu kooli viib läbi maksunõustaja Tõnis Elling, kes on raamatupidajatele tuttav lisaks oma põhjalikule teadmistepagasile ka hea esineja ja suhtlejana.
Veidi üle aasta tagasi ostis käibemaksukohustuslane ettevõte eraisikult kinnistu (garaažiboks). Nüüd soovib selle maha müüa. Kas müügiarvele tuleb lisada 20% KM?
Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling selgitab, kas ja millal saab käibemaksukohustuslane müüa kasutatud autot ilma käibemaksuta.
Kinnisasjaga seotud käive maksustatakse alati kinnisasja asukoha riigis, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.