Advokaat selgitab: kui palju maksab palgata puhkus?
Töötaja ja tööandja saavad kokku leppida tasustamata puhkuses, millest võivad võita mõlemad. Palgata puhkuse tingimuste kokku leppimisel tasub aga jälgida, et töötaja ravi- ja pensionikindlustus ei katkeks, rõhutab advokaat Kristel Tael-Same.
Töölepingu seadus lubab töötajal kokkuleppel oma tööandjaga kasutada tasustamata puhkust ehk rahvakeeli palgata puhkust. Töötaja võib vajada palgata puhkust, kui põhipuhkusest jääb väheks või õpinguteks, kui tal ei ole õigust õppepuhkusele.
Tööandjad peavad peagi hakkama täitma nõuet “sama töö eest võrdne tasu”. Valitsus plaanib vajalikud seadused vastu võtta juba novembriks. Aga mida see tööandjale praktikas tähendab, selgitab Cuesta advokaadibüroo vandeadvokaat Valeria Arsjuta.
Pooled Ühendkuningriigi raamatupidajad ei ole oma palgaga rahul, põhjusi on mitmeid ja sarnasusi leidub ka Eestiga. Kuidas on aga lood soolise palgalõhega?
Raamatupidamisbüroode palkade ja töötajate arvu muutus viimasel aastal viitab sektori kohanemisvõimele. Suurimate büroode seas on nii töötajate arvu kiireid kasvatajaid kui ka neid, kes on töötajaid vähendanud.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.