• 16.10.20, 09:00

5 juhtimise tõetera

Palju kirjutatakse headest juhtidest ja juhtimisest. Vähe aga sellest, kuidas juhiks saadakse, ja seda vaatamata sellele, et kõik praegused juhid on millalgi spetsialistist juhiks transformatsiooni läbi teinud. Harvardi Ülikooli professor Linda Hill on just sellise muutuse enda uurimisvaldkonnaks võtnud, millest tuleb juttu ka selles artiklis.
Koolitaja Kaido Pajumaa annab nõu paremaks juhtimiseks
  • Koolitaja Kaido Pajumaa annab nõu paremaks juhtimiseks
Sageli saab juhiks tippspetsialist, kes on meeskonnas ka arvamusliidri rollis. Arvamusliidrina võib ta luubi alla võtta mitte ainult töö tehnilised aspektid, vaid ka juhi kompetentsi − kritiseerida tema käitumist, otsuseid ja juhtimisstiili, viidates ka sellele, kui palju parem juht tema oleks.

Seotud lood

Uudised
  • 04.05.20, 09:36
Negatiivse tagasiside andmise plussid ja miinused
Töötajate motiveerimisest olen varem juba päris palju kirjutanud, seetõttu vaatlen seekord lähemalt tagasiside andmist, mis on kahtlemata üks tähtsamaid ja tõhusamaid juhtimisvahendeid. On ju oluline, et sinu tiimiliikmed teaksid, kuidas neil läheb – nii positiivse kui ka negatiivse külje pealt.
Uudised
  • 20.04.20, 09:21
Juhi meelespea kriisi ajal
Kriis tekitab ebakindlust ja hirmu, seepärast suureneb sellel ajal märkimisväärselt inimeste infovajadus. Põhiliselt tahetakse teada seda, mis otseselt või kaudselt puudutab ettevõtte ja meeskonna väljavaateid ning töötaja enda saatust.
Uudised
  • 27.03.20, 10:39
20 nippi virtuaalseks meeskonnatööks
Kui varem oli töö virtuaalne juhtimine ja organiseerimine paljudele üks valikutest, siis nüüdseks on see otsene vajadus.
Uudised
  • 27.09.19, 08:00
Kontrollivajadust tasub ohjes hoida
Organiseeritus võib tööelus küll kasuks tulla ja aidata kaasa eesmärkide saavutamisele, ent liigse kontrollimisega on töökollektiivis, eriti aga lähedastes pere- ja sõbrasuhetes on väga kerge jätta endast mulje kui kiuslikust ja kamandavast inimesest, kelle jaoks pole miski küllalt hea.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele