• 13.02.20, 08:46

Mida pidada silmas, kui eraisik annab ettevõttele laenu?

Äripäeva teabevara nõuandekeskuses esitas tellija KPMG Baltics spetsialistidele küsimuse ettevõttele antud laenu kohta. Kuidas käib ennetähtaegne tagastamine ja mida tasub selle kohta teada?
Mida pidada silmas, kui eraisik annab ettevõttele laenu?
  • Foto: shutterstock.com
Küsimus. Eraisik on andnud ettevõttele kaheks aastaks laenu (X) intressiga (Y). Kahe aasta pärast on oodatav tagasimakse koos intressidega X + Y. Kas on lubatud kuu aja jooksul pärast laenu andmist tagasi maksta kogu summa X + Y? Kas intresside summa ei peaks olema kuu kohta, kui laenu on kasutatud, antud juhul 1 kuu?

Seotud lood

Uudised
  • 06.01.20, 12:12
Faktooring kui arvelduskrediidi alternatiiv
Finantseerimisasutused pakuvad ettevõtetele raharingluse elavdamiseks faktooringut. See on majandustegevuse rahastamise viis, mille korral krediitmüügist tekkinud nõuded ostjate vastu, mille laekumistähtaeg ei ole veel saabunud, müüakse kolmandale tehinguosalisele – finantseerimisasutusele ehk faktoorile.
Uudised
  • 10.06.19, 09:00
Laenu andmine juhatuse liikmele või osanikule
Olukord, kus äriühing annab või tagab laenu oma osanikule, aktsionärile või juhatuse liikmele, on üsna igapäevane. Samas sätestab äriseadustik laenu andmisele piiranguid. Grant Thornton Balticu õigusnõustaja Aet Sallaste toob välja kõige tõenäolisemalt tekkida võivad probleemid ja maksuriskid.
Uudised
  • 24.04.19, 09:00
Omaniku võimalused oma ettevõtet rahastada
Kui omanikul on vaja oma ettevõtet rahastada, on tal laias laastus kolm võimalust: suurendada omakapitali, laenata või annetada.
Uudised
  • 14.12.18, 15:01
Alustava ettevõtte finantseerimine
Ettevõtlusega alustamine takerdub tihti algkapitali puudumise või vajaliku suurema investeeringu taha. Ettevõtte eduraamatu autor Krista Teearu toob välja peamised võimalused ettevõtte finantseerimiseks ning nendega seonduvad riskid.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele