• 23.12.15, 14:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veerandi reegel

Lihtne on rääkida, kuidas aeg kaob käest ja tempo üha kiireneb. Veel lihtsam on kasutusele võtta veerandi reegel ning jagada päev või nädal neljaks. Veerandi reegel annab tänapäeva kiirete muutuste ajal suurema paindlikkuse ja samas aitab ka hoida valitud suunda.
Koolitaja Kristjan Otsmann jagab väärtuslikke ajajuhtimise nippe
  • Koolitaja Kristjan Otsmann jagab väärtuslikke ajajuhtimise nippe Foto: erakogu
Ideaalis võiksime pikaajaliste parimate tulemuste nimel püüelda selle poole, et jagame päeva neljaks veerandikuks, millest iga tükk peab silmas horisondil erinevat vahemaad. Kui tihti avastame, et päev on jõudnud õhtusse, kuid olulised asjad on endiselt ripakil ning pikema aja jooksul tähtsatele tegevustele ei jagunud hetkegi? Teoreetiliselt on ju tore mõelda, et tõeliselt tähtsad on need tegevused, millel on tohutu mõju, ent ajasurve puudub, kuid päriselu surub oma armutu tempo peale ning sellega kaasaminekust hoidumine nõuab hiiglaslikku enese- ja sihikindlust. Kõige paremini toimivad lihtsad meetodid. Üks viis, mida proovida pikema aja jooksul tähtsatele teemadele varasemast suurema tähelepanu pööramiseks, on päeva või nädala tükeldamine neljaks. Selle puhul tasub enne iga tegevust jonnaka järjekindlusega küsida endalt ja teistelt, millal me näeme konkreetse tegevuse vilju ning kui mahlakaks ja kasulikuks need tõotavad kujuneda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele