• 03.06.10, 17:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uuele domeenikorrale üleminek toimub 5. juulil

Eesti Interneti SA seadis uuele domeenikorrale ülemineku tähtajaks 5. juuli 2010.
Uus domeenikord muudab .ee domeeni senisest oluliselt kättesaadavamaks: Eesti domeeni saavad registreerida ka eraisikud ja välismaa isikud ning ühel isikul on võimalik registreerida mitu domeeni.
„Internetil ja .ee domeenil on oluline roll riigi majanduse toimimises. Siin peame käituma kooskõlas arenenud maailma tavadega, olema kättesaadavad ja avatud,“ kommenteeris 5. juulil eesseisvaid muudatusi Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts, kelle sõnul on Eesti uuele domeenikorrale üleminekuks valmis.
Mis toimub uuele domeenikorrale ülemineku käigus:
- Eesti Interneti SA võtab EENetilt .ee tippdomeeni haldamise üle;- eraisikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;- välismaa isikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;- ühel isikul on võimalik registreerida mitu .ee domeeninime;- domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt, see tähendab, et registreerijate teenindamine on Eesti Interneti SA poolt delegeeritud registripidajatele;- domeeninimedele kehtestatakse regulatiivne tasu. Tasu suurus registreerijale määratakse registripidajate poolt vabaturul arvestades konkurentsi.
Domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt, registreerijate teenindamine on delegeeritud registripidajatele..
„Meie eesmärk on, et domeeninimede registreerijatele oleks tagatud kvaliteetne registripidaja teenus, mis eeldab piisaval arvul turul omavahel konkureerivate registripidajate olemasolu. Tänase seisuga võib kinnitada, et registripidajad on uue korra järgi registreerijate teenindamiseks valmis,“ ütles Kauts. Akrediteeritud registripidajate nimekiri avaldatakse Eesti Interneti SA veebilehel www.eestiinternet.ee
Uutele domeenireeglitele üleminek hõlmab ka kõiki vanade reeglite järgi registreeritud .ee domeene. Nendele hakkab alates juulist kehtima kuuekuuline üleminekuperiood, mille jooksul domeenide registreerijad peavad endale registripidaja valima ja registripidaja juures domeeni registreeringut uuendama.
Taust
* Eesti Interneti SA on Eesti Internetikogukonda esindav ja Eesti maatunnusega domeeninimesid haldav organisatsioon, mille ülesanneteks on Eestiga seotud tipptaseme domeeninimede haldamine ning nende registreerimise korraldamine, Eesti internetikogukonna esindamine piiriüleses internetikogukonnas, sealhulgas Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)-is, Eesti maatunnusega domeenininimede reeglite ja tasude kehtestamine ning domeeninimede infosüsteemide ja registrite pidamine ning nende kättesaadavuse, usaldusväärsuse ja turvalisuse tagamine.
* Eesti Interneti SA poolt läbiviidav domeenireform hõlmab uue .ee tippdomeeni infrastruktuuri väljaehitamist, üleminekut uuele domeenikorrale ja internetiorganisatsiooni juurde domeenivaidluste vahekohtu moodustamist.

Seotud lood

Uudised
  • 30.06.10, 12:52
Domeenivõidujooks läks käima
Järgmisel esmaspäeval jõustub uus domeeninimede reeglistik, millega kaovad praegused piirangud ning olemasolevad domeenid tuleb ümber registreerida. Registripidajad võtavad juba vastu avaldusi registreerimiseks.
Uudised
  • 18.02.10, 07:45
Domeenikohus tegutseb
Kahe kuu eest laiendati oluliselt .eu domeenide registreerimise tehnilisi võimalusi. Senimaani oli võimalik registreerida vaid selliseid .eu domeene, mis koosnesid klassikalise ladina tähestiku tähtedest.
Uudised
  • 06.07.10, 16:18
Vaata, millised .ee domeenid on reserveeritud ja blokeeritud
Eesti Interneti SA andmeil on eritingimustel registreerimiseks reserveeritud enam kui 6000 .ee domeeni.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele