Kui julgolekumaksu eel viiakse investeeringud ettevõtte alt eraisiku alla, pole selles midagi halba, leiab rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi.
- Kuula intervjuust rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsleriga, mis muutub krüptovarade maksustamisega ja millised arutelud on teise sambaga uuesti liitumise ümber Foto: Liis Treimann
Kui eraisik on investeerimiseks valinud äriühingu vormi, sest see oli soodsam, ent nüüd muudab vormi ümber, on see tavapärane praktika. "Inimene saab võib-olla halduskoormust vähemaks, ei pea majandusaasta aruandeid esitama. Tõenäoliselt muudab see julgolekumaksu laekumist, aga oleme arvestanud, et kogu tekkepõhiselt kasumilt, mida praegu teame, ei maksta julgolekumaksu," rääkis Liivamägi Äripäeva raadiole investor Toomase konverentsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Siit leiad raamatupidaja.ee teemaveebi 10 kõige kuumemat uudist ja artiklit, mis on saanud meie lugejate erilise tähelepanu detsembrikuus. Vaata, kas teised lugejad leidsid midagi sellist, mis sul veel lugemata on.
Vaatame üle 2025. aastast jõustunud maksumäärad ning tuletame meelde, kuidas maksustada 2024. aasta dtsembrikuu töötasu.
Äriühing peab hakkama maksma julgeolekumaksu maksu- ja tolliameti pangakontole avansilise maksena iga kvartali kolmanda kuu 10. kuupäevaks.
Ettevõtjatel ja raamatupidajatel pole pääsu - maksureformid toovad pöördelisi muudatusi ning tuleb leppida nii käibemaksutõusu kui julgeolekumaksuga. Maksuekspert Marko Saag selgitas, mida need muutused praktikas tähendavad ja millised on ettevõtja väljakutsed.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.