Selles artiklis pole teemaks ei õli- ega õhufilter. Autofiltril pole mingit pistmist autode filtritega. Filtri paneme siin ühises mõtteruumis Exceli tabeli veerule. Paljudele võib see võimalus olla tundmatu, sest selle käsu käivitamise nupp ei asu mitte ühelgi Exceli akna ribal. Vaatamegi kohe, kuidas seda võimalust kasutada.
Mis on liigendtabel ehk pivot table (lühend PT), sai esimesest selleteemalisest artiklist selgeks. Teisel korral tegime Exceli lehel oleva tabeli põhjal esimese PT. Seekord lisame veel juurde mõningaid üksikasju ja soovitusi, mis liigendtabeli kasutamise lihtsamaks teevad.
Liigendtabeli (ingl pivot table) mõiste on eelmisest artiklist juba teada – see on Exceli tööriist andmete analüüsiks. Sellega saab alusandmetest kiiresti ja mugavalt luua rutiinseid standardaruandeid ning saada vastused ad hoc küsimustele. Seekord astume väikese sammu edasi ja vaatame, kuidas liigendtabeli koostamine täpsemalt käib.
Seekordne teema on publiku tungival soovil pivot table, eestikeelse nimega liigendtabel (edaspidi PT). Ilmselt on huvilised just need Exceli kasutajad, kes PT-ga eriti hästi kursis pole, seega alustame algusest ja liigume edasi sammhaaval.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.