• 30.01.23, 07:30

Liigendtabeli kasutamise võimalused, 3. osa

Mis on liigendtabel ehk pivot table (lühend PT), sai esimesest selleteemalisest artiklist selgeks. Teisel korral tegime Exceli lehel oleva tabeli põhjal esimese PT. Seekord lisame veel juurde mõningaid üksikasju ja soovitusi, mis liigendtabeli kasutamise lihtsamaks teevad.
Koolitaja, Exceli/VBA arendaja Uno Kõrsmaa
  • Koolitaja, Exceli/VBA arendaja Uno Kõrsmaa
Kõigepealt pööran tähelepanu sellele, et päriselus ei ole tabelid tavaliselt staatilised, vaid elavad oma elu – sinna lisatakse andmeid ning vahel korrigeeritakse või eemaldatakse kandeid. See tähendab, et ridade arv võib muutuda. Eelmisel korral tehtud tabel valmis kiirmeetodil:

Seotud lood

Uudised
  • 17.01.23, 07:00
Liigendtabeli kasulikud võimalused raamatupidajatele
Liigendtabeli (ingl pivot table) mõiste on eelmisest artiklist juba teada – see on Exceli tööriist andmete analüüsiks. Sellega saab alusandmetest kiiresti ja mugavalt luua rutiinseid standardaruandeid ning saada vastused ad hoc küsimustele. Seekord astume väikese sammu edasi ja vaatame, kuidas liigendtabeli koostamine täpsemalt käib.
Uudised
  • 30.11.22, 07:00
Mis on pivot table ja miks on see raamatupidajale kasulik?
Seekordne teema on publiku tungival soovil pivot table, eestikeelse nimega liigendtabel (edaspidi PT). Ilmselt on huvilised just need Exceli kasutajad, kes PT-ga eriti hästi kursis pole, seega alustame algusest ja liigume edasi sammhaaval.
Uudised
  • 03.11.22, 07:00
Kiirtäitmine Excelis
Jooksvaid ülesandeid planeerides ja/või nende täitmist seirates töötame tihti lihtsate tabelitega, kuhu võib olla tarvis teha palju käsitsi sisestusi. Vaatame, kuidas sellistel puhkudel võib abi saada Exceli pakutavast võimalusest Flash Fill (eesti keelde tabavalt tõlgitud kui „kiirtäitmine”). Flash Fill kasutab Excelisse integreeritud tehisintellekti nutikust, et pakkuda kasutajale tabeli veergude täitmisel automaatseid võimalusi.
Uudised
  • 12.10.22, 07:30
Exceli nipp: dünaamilised järjekorranumbrid
Meenutame olukordi, kus koostasime tabeli, mille esimesse veergu tuli paigutada rea- või järjekorranumbrid. Tabel sai valmis tehtud, aga siis tulid kas uued ideed või oli vaja midagi parandada ning seega oli vaja uuesti üle käia ka järjekorranumbrid, sest ridade järjekorra muutmisel olid ka need muutunud. Vaatame nüüd võimalust, kuidas need numbrid teha dünaamiliseks, nii ei pea neid enam kunagi ümber tegema.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele