Finantsinspektsioon võtab kasutusele uue rahapesu riskide mõõtmise masina
Finantsinspektsioon lõi koos Eesti Pangaga finantssektoris uue rahapesu riskide mõõtmise masina, et aidata kaasa Eesti finantssektori usaldusväärsuse tagamisele.
Finantsinspektsioon on oma järelevalvemeetodeid rahapesu tõkestamisel alates 2014. aastast pidevalt täiendanud. See on oluliselt vähendanud Eesti finantssektoris rahapesu riske ning võimaldanud anda täiendavat sisendit uurimisorganitele rahapesu juhtumite menetlemiseks.
Pahatihti jätavad ettevõtted rahapesu tõkestamise seaduses nõutud tehingupartneri taustakontrolli tegemise liiga hilja peale. Mõnikord pannakse enne kaupki teele.
Karmistunud rahapesuvastastest reeglitest tulenev vastutus nihkub pankade kulurealt järjest enam kliendi, sealhulgas Eesti majandust turgutava e- ja mitteresidendi rahakotti, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile haldustrahviõiguse kontseptsiooni, millega oleks edaspidi võimalik tõhusamalt reageerida nii finants-, konkurentsi- kui ka andmekaitseõiguse rikkumistele, kirjutavad Grant Thornton Balticu õigusnõustaja Lee Laanemäe ja andmekaitse spetsialist Maili Torma.
Iga kahe aasta tagant PwC poolt ligi 5000 ettevõtja seas globaalselt läbiviidav majanduskuritegude ja pettuste valdkonna uuring näitas, et 47% vastanutest on kokku puutunud majanduskuritegudega ning 35% erinevate kliendipettustega. Tegemist on viimase 20 aasta kõrgeimate määradega. Oluliselt on kasvanud küberkuritegude arv.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.