• 26.08.20, 11:00

Exceli nipp: hädad kuupäevade importimisel

Importides Excelisse andmeid, tulevad kuupäevad tihti töölehele tekstina. Teame ka, et tabelites, kus arvude komakohtade eraldajaks on punkt, kipuvad need arvud muutuma kuupäevadeks. Võtamegi seekord ette kuupäevad – kui hiljem on kuupäevadega vaja ka arvutusi teha, siis tuleb need saada kuupäevavormingusse.
Uno Kõrsmaa käsitleb kuupäevade importimist Excelisse
  • Uno Kõrsmaa käsitleb kuupäevade importimist Excelisse
Olenevalt sellest, millisel kujul kuupäevad tekstis on, leidub eri viise olukorraga toime tulla – vaatame mõnda neist. Alloleval joonisel on mõned näited kasutamaks kirjeldatud kontekstis funktsioone VALUE ja DATEVALUE. Räägime selle tabeli sisu lahti.

Seotud lood

Uudised
  • 10.06.20, 11:00
Exceli nipp: unikaalsed väärtused veerust
Töös Exceliga satub vahel ette selline stsenaarium, kus olemasolevast andmete veerust on tarvis teada saada seal paiknevate sisestuste unikaalsed väärtused. Lihtsaim võimalus oleks kasutada Data-ribalt käsku Remove Duplicates või teha seda (samuti Data-ribalt kättesaadava) käsuga Advanced (Filters). Kui aga on vaja unikaalsete väärtuste loendit töötamise ajal korduvalt uuesti monitoorida, läheb selline käsitöö natuke liiga koormavaks. Vaja oleks dünaamilist lahendust.
Uudised
  • 05.05.20, 08:00
Erinevate lahtrite kopeerimine
Mõnikord oleme olukorras, kus kõikide väärtuste hulgast õigete leidmiseks ei ole võimalik filtreid kasutada ning vajalikud väärtused tuleb leida ükshaaval neid hinnates, et need siis käsitsi nokitsemise viisil teise veergu ümber kopeerida. Vaatleme üht võimalust, kuidas saab käsitsi ja ükshaaval kopeerimise asemel sellist tööd umbes poole võrra vähendada.
Uudised
  • 09.04.20, 08:00
Kuidas kontrollida sisestuste arvu
Oleme ka varasemates nipinäidetes n-ö möödaminnes kasutanud võimalust, millega saab seada piiranguid lahtri sisule. Tegemist on Exceli Validation-nimelise omadusega (ribalt „Dataˮ nupp „Data Validationˮ), mille peamised valikuvõimalused avanevad rippmenüüs „Allowˮ.
Uudised
  • 05.03.20, 08:00
Mida teha suurte arvudega?
Tavapärasel Exceli kasutamisel me tõenäoliselt kvadriljonini (15 nulliga arv) ei jõua. Siiski on vahel tarvis sisestada pikemaid numbreid, nt koode. Kui sisestada pikk rida numbreid, siis märkame, et alates 16-ndast numbrist on Excel asendanud kõik trükitud arvud nullidega. Vaatame, kuidas seda vältida.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele