Enam ei saa esitada patsiendiportaalis digilugu.ee haiguslehe avamise taotlust, samuti lõppes esimese kolme haiguspäeva hüvitamine. Lisaks pikenevad eriolukorra ajal aegunud eriarsti saatekirjad poole aasta võrra.
Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et eriolukorra ajal loodi inimestele mitmeid uusi võimalusi, üks neist oli patsiendiportaali digilugu.ee kaudu haigus- või hoolduslehtede avamise soovist teatamine. 16. märtsist kuni 15. maini avaldati patsiendiportaalis rohkem kui 24 000 korral soovi saada haigus- või hoolduslehte.
15. aprillil võttis Riigikogu vastu kobarseaduse, mis on koostatud koroonaviiruse SARS-CoV-2 (edaspidi COVID-19 haigust põhjustav koroonaviirus) pandeemilise leviku tõttu kehtestatud eriolukorra ja selle tagajärgede leevendamiseks väljatöötatud meetmete elluviimiseks. Võtame kokku olulisemad punktid, millega raamatupidajad peaksid kursis olema.
2020. aasta kevadel valitseb kogu maailmas erakorraline olukord. Piirid on tavainimestele liiklemiseks suletud ja valdav enamik inimestest veedab oma päevi kodus pere seltsis. Järjest rohkem räägitakse liikumispiirangutest ja sellest, kuidas saaks oma igapäevaelu korraldada võimalikult vähese füüsilise välismaailma kokkupuutega.
Seoses eriolukorraga alustab haigekassa hiljemalt mais esimese kolme haiguspäeva eest hüvitise tasumist, haiguspäevi hüvitatakse eriolukorra lõppemiseni avatud haiguslehtede eest.
Keskpäevaks oli töötukassa, tööandjate ja ametiühingute koosolekul kokku lepitud, et töötukassa on valmis katma viiruse tõttu tööta jäänud, kuid mitte koondatud töötajate töötasu, mis oleks võrdne haiguslehe ajal makstava summaga ehk 70% ulatuses tavapärasest töötasust.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.