Ühendkuningriik valmistub Euroopa Liidust lahkuma 31. oktoober 2019*. Vaata kuidas ja kelle staatust või tegevust Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust mõjutab.
Kuni 31. oktoobrini 2019 on Ühendkuningriik Euroopa Liidu liikmesriik ning tema suhtes kehtivad kõik sellega kaasnevad õigused ja kohustused.
Siit leiavad Brexitiga seonduvat infot
Eesti ja
Ühendkuningriigi kodanikud,
reisijad ning
tudengid. Välisministeeriumi soovitusi ja nõuandeid ettevõtjatele nii lepinguga kui ka lepinguta Brexitiks leiad
SIIT. Samuti on võimalik lugeda
muudatustest sotsiaalkindlustuses,
Brexiti majanduslikust mõjust ning
ettevalmistustest.
Euroopa Liidust väljaastumise läbirääkimised (ELi lepingu art 50 alusel) Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel on lõppenud, Euroopa Ülemkogu ja Ühendkuningriigi valitsus on väljaastumislepingu heaks kiitnud. Leping vajab jõustumiseks veel ratifitseerimist Ühendkuningriigi parlamendis ja nõusolekut Euroopa Parlamendilt.
Eesti on jätkuvalt veendunud, et Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vaheline praegune kokkulepe on parim võimalik lahendus, kuid Euroopa Liidu liikmesriigid koordineerivad Euroopa Komisjoni juhtimisel ka võimalikuks Ühendkuningriigi lahkumiseks ilma leppeta 1. juuni 2019.
* Euroopa Liidu liidrid nõustusid 21.märtsil andma Ühendkuningriigi peaministrile Theresa Mayle kaks valikut Brexiti edasilükkamiseks, et vältida leppeta riigi lahkumist EL-ist 29. märtsil. Kui Suurbritannia parlament kiidab lahkumisleppe heaks, siis nõustustakse Brexiti edasilükkamisega 31.oktoobrini. Kui parlament lepet heaks ei kiida enne 22. maid, siis pakub Euroopa Liit siiski Brexiti edasilükkamist 1. juunini.
Allikas: Välisministeerium
Seotud lood
Ettevõtlusriskide maandamiseks jagab Eesti Välisministeeriumi soovitusi ja nõuandeid ettevõtjatele nii lepinguga kui ka lepinguta Brexitiks.
Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise lõputule õudusele anti pikendus kuni Halloweenini. Euroopa Parlamendi jaoks on pikendus kas liiga lühike või liiga pikk ja põhjustab lisaprobleeme.
Maksu- ja tolliamet (MTA) kutsub üles ettevõtjaid vaatama viivitamatult üle Ühendkuningriigi (ÜK) Euroopa Liidust (EList) väljaastumise mõju oma äriühingule ning vajadusel kiirendama vastavaid ettevalmistusi.
Võtame ette maksuküsimused, mida Brexit mõjutab. Heidame pilgu peale olulisematele muudatustele seadusandluses - TÖR, regulaarsete dividendide maksumäära muutus, tulumaksuseaduses maksude optimeerimise raskendamine. Samuti rääkisime sellest, et maksuhaldur on muutnud oma varasemat seisukohta sõidukulude maksuvabal hüvitamisel lähetuse ühendamisel puhkusega.
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.