Täna kohtuvad sotsiaalministeeriumi, ametiühingute ja tööandjate esindajad, et arutada aprillikuus Eesti Ametiühingute Keskliidu esitatud ettepanekuid töölepingu seaduse muutmiseks.
Ametiühingute keskliidul on 25 ettepanekut, mil moel töölepinguseadust muutma peaks. Üks teemadering, mida ametiühingute arvates muutma peaks, on seotud töölepingu lõpetamisega ning teine suurem probleemidering on seotud töölepingu seaduse tõlgendamisega, vahendasid ERRi teleuudised.
Ametiühingute Keskliit saatis sotsiaalministeeriumile töölepingu seaduse muudatusettepanekute paketi aprilli alguses. Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga põhjendas muudatuste vajalikkust sellega, et ametiühingute juristid näevad päevast päeva, kuidas seaduse ebatäpsused ja vigased tõlgendused jätavad töötaja põhjendamatult kaitsetusse olukorda.
Pärast aprilli lõpus toimunud kohtumist andis sotsiaalminister Hanno Pevkur Taliga sõnul mõista, et suur osa ametiühingute ettepanekutest seaduse muutmiseks on igati mõistlikud ning jõuavad tõenäoliselt peagi ka seadusesse.
Pevkur jäi oma kommentaaris Äripäevale siiski skpetiliseks. „Ma kindlasti ei öelnud, et üks või teine asi on otsustatud. Mõnede küsimustega saab kiiremini edasi liikuda ja mõned eeldavad kokkuleppeid eelkõige tööandjatega,“ vastas minister toona.
Viimati toimus selline kohtumine 9. septembril, kuid siis jäid tööandjate esindajad oma juunis antud hinnangute juurde ning ei näe põhjust seaduse sisuliseks muutmiseks.
Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Egle Kääratsi sõnul valmib järgmiseks aastaks nagunii seaduse mõju analüüs ning sellest võib abi olla mõistmaks, kas ja milliste muutuste järele vajadust on.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!