Aprilli lõpus algavad kolmepoolsed läbirääkimised töölepingu seaduse muutmiseks, teatas Ametiühingute Keskliit.
Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga ja sotsiaalministri Hanno Pevkuri tänasel kohtumisel tõdeti, et töölepingu seadus vajab mitmes küsimuses täpsustamist. Taliga sõnul andis minister kohtumisel mõista, et suur osa ametiühingute ettepanekutest seaduse muutmiseks on igati mõistlikud ning jõuavad tõenäoliselt peagi ka seadusesse.
“Samas on meie ettepanekutes ka mitmeid põhimõttelisi küsimusi, milles võib eeldada keerulisi läbirääkimisi – näiteks tööandjale rikkumise eest määratavad sanktsioonid, koondamise keelamine palgalangetusega mittenõustumise korral, töölepingu lõppemine ebaseadusliku koondamise puhul jms,” ütles Taliga.
29. aprillil algavatel läbirääkimistel osalevad sotsiaalministeerium, tööandjate keskliit ja TALO.
Ametiühingud esitasid aprilli alguses Sotsiaalministeeriumile ja Tööandjate Keskliidule 25 ettepanekut töölepingu seaduse ja teiste tööõigusaktide muutmiseks, et suurendada töötajate kaitset töösuhetes ning motiveerida tööandjaid seaduskuulekamale käitumisele.
Autor: Lemmi Kann, Anne Oja
Seotud lood
Kuigi kehtiv töölepingu seadus pole ideaalne, toimib see praktikas üldjoontes edukalt ning seetõttu ei saa seaduse süsteemi ja ülesehituse ulatuslikku ümbertegemist kindlasti pidada põhjendatuks, leiab LAWIN Lepik & Luhaäär Advokaadibüroo vandeadvokaat Triinu Hiob.
Ametiühingud esitavad märtsis sotsiaalministeeriumile ettepanekutepaketi töölepingu seaduse muutmiseks, teatas täna, linnade ja valdade päeval Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga.
Tööandjate keskliit küsitleb tööandjaid, et teada saada, millised on töölepingu seaduse rakendamise probleemid – kas ja kuidas on vaja seadust muuta.
Sotsiaalministeeriumi ja liitude esindajad otsustasid, et arutelu töölepingu seaduse muutmise osas jätkub pärast seda, kui tööandjad on oma seisukoha andnud.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.