• 08.07.10, 17:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Osad firmad tõid euro hinnasildile vale kursiga

Tarbijakaitse andmeil näitas hindade kohustusliku kahes vääringus avaldamise esimene nädal, et pooled ettevõtjad ei täida nõudeid. Osad firmadest näitasid hinda vale kursiga.
Esimese kahes vääringus hindade avaldamise nädala jooksul kontrollis Tarbijakaitseamet järelevalve korras üle Eesti 190 erinevat kauplust, e-kauplust ning  teenindusettevõtet. Rikkumisi  tuvastati 98 korral ehk 51%, viimased seisnesid enamasti eurohindade puudumises või valesti ümardatud hinnas.
Kontrollimise käigus vaadati hindade esitamist ja selle nõuetest kinnipidamist muuhulgas ka kütusetanklates, pankades, juuksurisalongides, keemilise puhastuse vastuvõttudes ning toitlustusasutustes jms.
Kõikidest kontrollidest 100-l korral kontrolliti e-poode, kes müüvad lastekaupasid, turismiteenuseid, mööblit, tehnikatooteid, raamatuid, kosmeetikat, kontoritarbeid, erootikatooteid jm. Rikkumisi avastati 55-l korral. 39 ettevõtjal puudusid eurohinnad sootuks, ümardamisreeglite vastu eksis seitse ja vale kursiga oli hindasid arvutanud üheksa e-poodi.
Ülejäänud e-poodidel olid eurohinnad nõuetekohaselt esitatud. Veebipoodide puhul ei pea hind olema iga toote-teenuse juures eraldi, küll aga peab sellisel juhul olemas olema kalkulaator, mis arvutaks kroonihinnale eurodes täpse vaste.
Järelevalve korras käidi kontrollimas Tarbijakaitseamet 80 kaubandus- ja teenindusettevõtet. Rikkumisi avastati 38 korral (47,5%). Enamasti seisnesid rikkumised selles, et eurohindasid polnud jõutud veel lisada ehk need puudusid osaliselt või täielikult. Oli ka juhuseid, kus hinnad olid arvutatud, võttes aluseks vale kurss või ümardamisreegel.
1. juulist 30. juunini 2011 peavad tarbijale pakutavate kaupade ja teenuste hinnad olema esitatud nii kroonides kui eurodes. Enne euro kasutuselevõttu 1. jaanuaril on eurohindadel vaid informatiivne tähendus.

Seotud lood

Uudised
  • 29.06.10, 10:53
Osa hindu ei vaja juulist kroonile eurot seltsiks
Hinna kahes vääringus avaldamine ei ole Kaubandus-Tööstuskoja andmeil nõutav, kui müügikohas kasutatakse hindade avaldamiseks digitaalseid või elektroonilisi lahendusi, valgustabloosid või muid tehnilisi lahendusi.
Uudised
  • 01.07.10, 11:13
Tänasest peab hinnasildil kroonil euro seltsis olema
Tänasest järgmise aasta 30. juunini peab tarbijale pakutavate kaupade ja teenuste hindu avaldama nii kroonides kui ka eurodes.
Uudised
  • 28.06.10, 12:47
Juhend: kuidas näidata hindu kroonides ja eurodes
Tarbijakaitseamet, Kaupmeeste Liit ja Kaubandus-Tööstuskoda koostasid juhendi hindade 1. juulist kahes vääringus avaldamiseks kauba või teenuse pakkumisel tarbijatele.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele