Tänasest järgmise aasta 30. juunini peab tarbijale pakutavate kaupade ja teenuste hindu avaldama nii kroonides kui ka eurodes.
Kroonides ja eurodes peab hinda näitama kauba või teenuse müügikohas trükitult või käsitsi vormistatud hinnasiltidel või hinnakirjades. Ka e-kaubanduses peab kauba või teenuse pakkumisel hind olema kahes vääringus või siis loodud tarbijale võimalus hinna lihtsaks ümberarvestamiseks kroonidest eurodesse ja vastupidi (näiteks hinnakalkulaator kaupleja veebilehel).
Erandid, kus kahes vääringus hinna avaldamine ei ole kohustuslik, on näiteks müügikataloogides, eelpakendatud kaupadel, tarbija tellimusel väljamõõdetud kaubakogusel ja pakendi tagatisrahal.
Samuti ei ole kahes vääringus hinna avaldamine kohustuslik ettemakse sooritamist tõendavatel dokumentidel nagu näiteks ühistranspordi-, kino- ja teatripiletitel, kinkekaartidel ja loteriipiletitel.
Ümberarvestusekursina kehtib Eesti Panga ametlik vahetuskurss 15, 6466.
Seotud lood
Hinna kahes vääringus avaldamine ei ole Kaubandus-Tööstuskoja andmeil nõutav, kui müügikohas kasutatakse hindade avaldamiseks digitaalseid või elektroonilisi lahendusi, valgustabloosid või muid tehnilisi lahendusi.
Lisaks kindlustundele toob uuest aastast kehtima hakkav euro muutuseid ka eraisikute ja ettevõtjate ellu. Kuna üleminekukurss sai möödunud nädalal selgeks, saab vajalikud muudatused nüüd lõpule viia.
Tarbijakaitseamet, Kaupmeeste Liit ja Kaubandus-Tööstuskoda koostasid juhendi hindade 1. juulist kahes vääringus avaldamiseks kauba või teenuse pakkumisel tarbijatele.
Tarbijakaitse andmeil näitas hindade kohustusliku kahes vääringus avaldamise esimene nädal, et pooled ettevõtjad ei täida nõudeid. Osad firmadest näitasid hinda vale kursiga.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.