Kestlikkusaruandluse esimene aasta on kohe käes. Audiitorid selgitavad detailselt, mida tahavad kestlikkusaruannetes näha ja milline peaks olema täpne ajajoon, et aruanne saaks auditeeritud.
- (Ülevalt vasakult) Audiitorid Siim Kannistu (KPMG), Elina Vahi (EY), Kadi Ilves (PwC) ja Erki Usin (EY) panevad aruandluskohuslastele südamele: võtke audiitoritega kohe ühendust. Foto: Raul Mee/EY/Jarmo Järvsalu
Uuest aastast peavad kestlikkusaruande esitama avaliku huvi üksused, kelle aasta keskmine töötajate arv on bilansipäeval üle 500. See hõlmab suuri börsiettevõtteid ja osa pankadest.
KPMG finants- ja kestlikkusaruandluse teenusliini juhi ja vandeaudiitori
Siim Kannistu hinnangul on audiitorid esimeseks auditeerimise aastaks valmis, sest maht on väike. Järgmisel aastal peab auditeeritud kestlikkusaruande esitama üheksa börsiettevõtet. Kes need täpsemalt on, vaata
siit.
Elina Vahi, EY kliimamuutuste ja jätkusuutlikkuse teenuste juhtivkonsultant Baltikumis, tõdes, et suur nelik ehk Big4 (EY, KPMG, PwC ja Deloitte, kes teatas oktoobris, et lõpetab Eestis tegevuse) on kestlikkusaruandluseks valmistunud aastaid. “Me ootame lõplikku kinnitatud dokumenti, et saada kindlust, et kõik eeltöö, mis me oleme teinud, oleme teinud õigesti,” ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.