Majutusteenuse osutamisele ei kohaldata maksuvabastust. Käibemaksuseaduses puudub aga majutusteenuse mõiste selgitus. Majutusteenuse mõiste leiab turismiseadusest, mille kohaselt on see ajutise ööbimisvõimaluse pakkumine.
Turismisektor on tugevalt piiratud, mistõttu kaaluvad paljud kinnisvaraomanikud esialgselt majutusteenuse pakkumiseks soetatud korterid anda pikemaajaliselt üürile. Selline äristrateegia muutus võib tuua kaasa aga üsna kopsaka käibemaksu arve Maksu ja -Tolliametilt.
2020. aasta detsembris kuulutati presidendi poolt välja turismiseaduse ja teiste seaduste muutmise seadus, millel on mõju ka käibemaksuseadusele. Tõsi küll, see mõju on kaudne, kuid siiski väga oluline, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Kuna rahvusvaheline turism on tõenäoliselt vähemalt kevadeni piiratud ning ega ka siseturismi osa pole kiita, kaaluvad hetkel paljud kinnisvaraomanikud esialgselt majutusteenuse pakkumiseks soetatud korterid anda pikemaajaliselt üürile. Selline äristrateegia muutus võib tuua kaasa aga üsna kopsaka käibemaksu arve Maksuja Tolliametilt.
Kinnisasja maksustamisest oli põhjalikumalt põhjust rääkida 2018. aasta lõpul, kui oluliselt muudeti käibemaksuseaduse seda puudutavat osa. Nüüd on sellest omajagu aega möödas ja tasub üle vaadata, kas ja kui palju on muudatus maksumaksjates küsimusi tekitanud.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.