Et tervisemuredega inimesed pikkade pühade ajal erakorralise meditsiini osakondi üle ei koormaks, ent häda korral siiski abi saaks, tasub teada, kuidas vajadusel pere- või eriarstiga nõu pidada ja milliste probleemidega EMOsse pöörduda.
- Ka pühade ajal saab arstiabi Foto: Pixabay
Selle kohta, millise murega pöörduda perearsti poole ja millise murega EMOsse, saate lugeda lähemalt
SIIT.
Haiguste kohta saate lisainfot
SIIT ning sümptomite ja kaebuste kohta
SIIT.
Kust saab arstiabi?
Veebikonsultatsioon arstiga. Mugav võimalus on konsulteerida arstiga veebis videosilla vahendusel või
chat’i kaudu. Minudoc.ee on Eesti juhtiv tervisenõustamise platvorm, kus klient saab videokonsultatsiooni käigus oma terviseküsimustele vastused arstilt, psühholoogilt, füsioterapeudilt või tervisespetsialistilt Minudoc platvormil pakuvad teenust ainult litsentseeritud või diplomiga tervishoiu- ja tervisetöötajad.
• Konsultatsioonile pääseb kiiresti ja seeläbi saab ka tervisemurele kiiresti lahenduse.
• Konsultatsiooni ajal võib olla endale sobivas kohas, näiteks kodus või kontoris
Minudoc.ee platvormi eristab mitmetest teistest tasulistest liinidest:
• Sessiooni osapoolte autentimine, mis võimaldab üldarstil ning eriarstil dokumenteerida visiit kliendi terviselukku, et jääks jälg maha ka kliendi enda perearstile;
• Videopildi teel nõustamine, mis annab konsultandile oluliselt suurema visuaalse informeerituse võrreldes tavalise telefonikõnega;
• Isiklik teenindus, kus klient saab valida endale sobiva teenuse pakkuja;
• Paindlikkus, mis võimaldab kohtuda konsulteeriva teenuse pakkujaga ka füüsiliselt.
Teiste võimaluste kohta loe pikemalt
virtuaalkliinikust.
Seotud lood
Kaheksa tundi ühes asendis istuda ja arvutiga tööd teha mõjub kurnavalt ka kõige paremas füüsilises vormis olevale inimesele.
Kui töötaja ei tule tervise tõttu pikka aega tööülesannetega toime, võib tööandja lepingu üles öelda. Kui pikalt peab haige olema ja kas arvesse läheb ka hoolduslehel oldud aeg?
Mida suurem on töine pinge ja vastutus, seda kergemini tekivad arusaamatused ja ebakõlad töökeskkonnas, mis kuhjuvad, kui neid õigel ajal ei lahendata. Kas ettevõtetesse oleks vaja tööpsühholooge?
Küllap oleme kõik näiteks arsti ooteruumis, enne töövestlust, tähtsat koosolekut või eksamile minnes kohanud mõnda inimest, keda vaadates mõtleme: ta on stressis. Milles see väljendub?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.