• 03.07.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maksustatavat väärtust tohib muuta juhul, kui raha ei laeku

Kreeditarve väljastamise ja deklareerimise kohta on maksumaksjatel palju küsimusi. Kõik teavad, et kui kauba tarne on ebakvaliteetne või kaup tagastatakse, siis saab müüja esitada kreeditarve ja vähendada sellega maksustatavat väärtust. Samuti saab maksustatavat väärtust vähendada, kui teenus pole osutatud nõuetekohaselt või ei ole üldse osutatud.
Maksunõustaja Tõnis Elling analüüsib maksustatavat väärtust
  • Maksunõustaja Tõnis Elling analüüsib maksustatavat väärtust Foto: Meeli Küttim
Tasub teada, et Euroopa Liidu käibemaksudirektiiv 2016/112/EÜ näeb ette võimaluse maksustatavat väärtust vähendada ka juhul, kui ostja jätab tasu maksmata, kuigi muidu on teenus osutatud või kaup üle antud. Seda ka olukorras, kus pooled tehingut ei tühista ja kaupa ei tagastata. Euroopa Liidu Kohus (Euroopa Kohus) on kinnitanud, et müüja ei pea riigile käibemaksu maksma, kui ta tegelikult ostja käest raha ei saa. Järgnevalt annan ülevaate kolmest kaasusest, kus Euroopa Kohus analüüsis kreeditarvetega seotud küsimusi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele