• 23.09.13, 16:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pangad ja audiitorid muutuste vastu

Direktiivi jõustumisega kaasneva eest hoiatavad pangad ja audiitorid. Lisaks info kättesaadavusele pööranuks direktiiv pea peale ka auditeerimise turu, leiab Audiitorkogu juhatuse liige Veiko Hintsov.
„Kindlasti olen asjade sellise käiguga rahul, sest Euroopas ette antud määrad ei taga Eesti turu läbipaistvust. Audiitorkogu tegi koostööd rahandusministeeriumiga ning see on hea tulemus. Olulisel määral oleks finantsläbipaistvus vähenenud,” kommenteeris  Hintsov raamatupidaja.ee teemaveebile.
Ernst & Young Baltic ASi partner ja maksukonsultant Ranno Tingas ütles valitsuse otsust kommenteerides, et seisukoht oli  ootuspärane. „Niisugustel tingimustel oleks väga keeruline anda ettevõtetele liisingut või järelmaksu. Milliste andmete pealt krediidiasutused neid otsuseid teeks?“  Tingase sõnul oleks hakatud aruandeid juurde tellima.
Viimasele viitab ka läbipaistmatuse suurenemise eest rahanduministeeriumi hoiatanud kommertspaku koondav pangaliit. Ühenduse ja selle liikmete hinnangul ei ole direktiiviga ettevõtetelt nõutav finantsaruannete minimaalne detailsuse tase reeglina piisav laenu väljastamiseks. Kui äriühingute finantsiline läbipaistvus pankade jaoks direktiivi rakendamise tagajärjel väheneb, toob see endaga tõenäoliselt kaasa ka pankade suurema ettevaatlikkuse laenutaotlejate finantseerimisel ja seega tervikuna laenuvõimaluste mõningase halvenemise kõigi ettevõtete jaoks, teatas liit rahandusministeeriumile saadetud kirjas.
Audiitor: Eestile need nõuded ei sobi
Hintsovi arvates on probleem on selles, et Euroopas on väga väikseid ja suuri riike, kuid see direktiiv ei sobiks väikestele riikidele. Audiitorkogu juhatuse liikme Mai Palmipuu sõnul viiks direktiivi jõustumine Eestit 10-15 aastat tagasi. „Mind paneb mõtlema kuidas toimub Kesk-Euroopas finantsaruandlus ja kas vajame Eestis sellist taseme tagasilangust“.
Hagi peab Eesti esitama hiljemalt täna. Ehkki kohtuvaidlus ELiga lõpeb ilmselt Eesti kahjuks, annab vaidlustamine Ligi hinnangul aega mõtlemaks, kuidas nõuded Eestile sobivalt üle võttta.
Pikemalt loe tänase Äripäeva paberlehest.

Seotud lood

Uudised
  • 23.09.13, 14:35
Ligi: äärmine lihtsus vaid mikrofirmadele
Eesti kaebab ainsa ELi riigina kohtusse uued raamatupidamisnõuded, mis vähendanuks oluliselt väikefirmade aruandluskohustust.
Uudised
  • 19.09.13, 13:33
Ettevõtteid ei vabastata auditeerimiskohustusest
Valitsus toetas Rahandusministeeriumi ettepanekut mitte nõustuda direktiiviga, mis oleks väike- ja keskmised ettevõtted Eestis vabastanud konsolideerimise- ja auditeerimise kohutsusest. Direktiiv otsustati vaidlustada Euroopa Kohtus.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.09.24, 17:13
Kui klient jääb võlgu: efektiivseim nipp raha koju toomiseks
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele