Riigikogu lükkas täna tagasi Keskerakonna algatatud astmelise tulumaksu eelnõu, mis toonuks kaasa ulatusliku maksutõusu.
Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul kaotanuks sellest eelnõust kõige enam keskklass, näiteks õpetajad ja arstid, sest neile saaks juba praeguse palgataseme juures igal aastal osaks mitu tuhat krooni suurem maksukoorem ning see kasvaks palkade tõustes veelgi.
„Kõige jõukamatel, sealhulgas ettevõtete omanikel, on rohkem võimalusi maksukoormust optimeerida ning seetõttu lööks Keskerakonna maksutõus valusaimalt just keskklassi,“ lausus Rõivas
Keskerakonna algatatud eelnõu kohaselt kehtestataks juba ca 5800 krooni suuruse maksustatava tulu korral kõrgem maksumäär 26% ning sissetuleku kasvades lisanduks veel ka 33%-ne maksumäär.
Rõivase sõnul kaotaks astmelisest tulumaksust majanduskasvu halvamise tõttu nii tööinimesed, töötud kui pensionärid, sest tõuseks maksumäärad, aeglustuks uute töökohtade loomine ning majanduskasvuta ei saaks tõusta ka pensionid.
Seotud lood
Loomulikult võib iga ettepanekut kaaluda, kuid antud juhul on tegemist äraleierdatud ettepanekuga, mida on korduvalt juba kaalutud, ütles riigikogu rahanduskomisjoni liige Mart Laar.
Kuigi riigikogu lükkas taas astmelise tulumaksu eelnõu tagasi, ei tähenda see kaugeltki tulumaksu debati lõppu ning riigil tuleb nii võti teisiti leida võimalus maksutulu suurendamiseks, nendib raamatupidaja.ee lugeja Vana Mees. Küsimus on vaid - kuidas, ja need on poliitilised otsused, millega püütakse ka hääli osta.
See on elementaarne loogika, et Harri Taliga ettepanekute järgimine halvaks Eesti majanduse kasvuväljavaateid, sõnas reformierakondlane Taavi Rõivas.
Maksureformi jaoks on aeg küps, põhjendas ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga erakondadelt ettevõtte tulumaksu taastamise ja astmelise tulumaksu nõudmist.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.