• 06.01.25, 08:00

Aastainventuur. “Mitte ainult varud, vaid kõik ettevõtte varad tuleb üle kontrollida”

Enam tekitab alati probleeme varude inventeerimine. Varud on nii tooraine/materjal, lõpetamata ja valmistoodang ning müügiks ostetud kaubad. Kõik varud tuleb füüsiliselt üle lugeda ja veenduda nende seisukorras.
Näiteks kaupluses ei piisa vaid ühest inventuurist, seda tuleb teha perioodiliselt, et reaalselt teada saada, kas kaup on olemas või see on nn kaotsi läinud.
  • Näiteks kaupluses ei piisa vaid ühest inventuurist, seda tuleb teha perioodiliselt, et reaalselt teada saada, kas kaup on olemas või see on nn kaotsi läinud.
Aastainventuuri eesmärk on, et raamatupidamine peegeldab õigesti ettevõtte finantsseisundit ning varade ja kohustiste andmed on täpsed ja ajakohased. Räägime selles artiklis aastainventuurist, selle ettevalmistamisest ja läbiviimist ning põhimõtteid ja praktikaid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.03.25, 08:52
Finantsküsimused, millega tasub kindlasti raamatupidaja poole pöörduda
Iga ettevõtja jaoks on oluline, et tema finantsandmed oleksid õigesti kajastatud ja vastaksid seadusandlusele, aga see pole sugugi ainus, kuidas hea raamatupidaja oma klienti aidata saab. Raamatupidamisbüroo K&R Äriteenused OÜ juht Karin Buström nendib, et küsimusi tekib nii seoses erinevate kulude, seadusemuudatuste kui ka ettevõtte rahavoogude haldamisega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele