Saates „Digitark äri” räägime pöördelistest muutustest, mida toob tehisintellekt raamatupidamise ärisse ja finantsspetsialistide töösse. AI abil saab protsesse automatiseerida, andmeid analüüsida ja riske juhtida, aga kas tal on tarkust teha ka raamatupidaja kutseeksamit?
- Fotol vasakult: Kai Koks, Margus Tammeraja, Krista Teearu ja Külli Reino Foto: Andres Laanem
Saatekülalised selgitavad värvikate näidetega tehisintellekti praktilist kasutamist oma töös ning jagavad kõige värskemaid kogemusi. Räägime sellestki, milliseid riske tehisaru abiga saab raamatupidamises juhtida, millised takistused ja ohud AI kasutamisega võivad kaasneda ning teeme kindlaks, kas varitseb oht, et AI võtab üle raamatupidaja töö või on see siiski ulmeromaanide aines.
Saates on külas raamatupidamisbüroo Robby & Bobby partner Krista Teearu ning Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees Margus Tammeraja. Vestlust juhivad Äripäeva teemaveebi raamatupidaja.ee toimetaja Kai Koks ja palgauudised.ee toimetaja Külli Reino.
AI on peagi tegemas raamatupidaja kutseeksamit
Seotud lood
Keerulises majanduskeskkonnas konkurentsivõimelisena püsimiseks tuleb olla nii juhtidel kui raamatupidajatel kiire kohaneja ja õppida kasutama nutikaid tööriistu. Tutvustan viit trendi, mille tark rakendamine aitab saavutada paremaid ärilisi tulemusi.
Arvestustöö automatiseerimisega tekib töötajatel rohkem aega panustada analüütikasse, mis annab juhtimisotsusteks väärtuslikku sisendit. Muu hulgas tähendab see ka keerukamaid ja nõudlikumaid tööülesandeid.
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.