Praktikale peale vaadates pole ime, et kolmetäheline lühend ESG tekitab ettevõtjates negatiivseid tundeid. Suuname fookuse taas innovatsioonile, kestlikule kasumlikule tehnoloogiale ja äriarendusele – sellele, mis vähemalt algselt pidi olema ka ESG aruandluse eesmärk, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.

- “Euroopal on teoorias võimalik olla esimene maailmajagu, kus arendatud kestlik tehnoloogia jõuab Big Tech ettevõtete nimekirja. Aga see eeldab, et me ei mata kestlikku innovatsiooni ebamõistliku bürokraatia ja ennustamatute regulatiivsete muudatuste alla,” kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul Foto: Raul Mee
Tähekombinatsioon ESG on muutunud vaktsiinide, sõja, planeedi kuju (ümmargune või lame) ja tuulikute kõrval järjekordseks inimesi polariseerivaks teemaks. Ühtede jaoks bürokraatlik jura, teiste jaoks sisutühjade tegevuste sümbol ja kolmandate jaoks loomulik äritegemise viis.
Kas selles olukorras leidub kesktee nii, et ettevõtete meeskonnad ja isegi pereliikmed omavahel saaksid taas keskkonna, töötajate heaolu ja väärtuspõhise juhtimisega seotud teemadest rääkida samadel alustel?
Mis muutub ESGs ja kuidas mõjutab see sinu ettevõtet?
Tule juba 31. märtsil veebiseminarile, et teada saada! Anu Ruul selgitab ettepanekuid ja ettevõtete valikuid. Veel viimaseid päevi saad registreerida soodushinnaga!
ESG Today andmeil loobub ülemaailmne investeerimisspetsialistide ühendus CFA Institute lühendist „ESG“ ning hakkab senise asemel kasutama väljendit „jätkusuutlik investeerimine“ (sustainable investing). Kombinatsioon „ESG“ on muutunud investeerijate hinnangul poliitiliselt laetud terminiks.
Sama stsenaarium on toimumas ka Eestis, kus need tähed tekitavad ettevõtjates selgelt ärritavat efekti.
Segadus, viha, läbipõlemine
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kestlikkusaruandlus (ESG) hakkab mõjutama lisaks suurtele ettevõtetele ka kõiki väikeettevõtjaid ning jõuab seeläbi lõpuks ka raamatupidajate lauale. Robby & Bobby OÜ juht Krista Teearu annab ülevaate kestlikkusaruandluse ajakavast, selle osadest ja moodulite sisust.
Euroopa Komisjoni uus omnibuss-pakett lubab ettevõtetele 6,3 miljardi eurost kokkuhoidu aruandluskoormuse vähendamiseks ning väiksemad ettevõtted võivad saada olulise leevenduse.
Loodetavasti selgub aasta lõpuks, kas Eesti firmad saavad kaheks aastaks ESG aruannete esitamisele ajapikendust. Esgridi kaasasutaja Katrin Isotamm soovitab otsusest sõltumata praegust segaduse perioodi mõistlikult ära kasutada ja teha ära kahese olulisuse analüüs, mis tuleb niikuinii ette võtta.
Euroopa Komisjon tegi veebruari lõpus ettepaneku muuta kestlikkusaruandluse nõudeid. Kinnituse korral muudavad need ressursimahuka kestlikkusaruandluse senist ulatust ja korda ning ettevõtjad saavad senisest enam suunata investeeringuid kestlikku innovatsiooni ja tehnoloogiatesse, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.