Raamatupidamine ja finantsvaldkond tervikuna on läbimas pöördelisi muutusi: tehnoloogia tormiline areng, maksu- ja muude seaduste pidavad muudatused ja globaalsed majanduslikud väljakutsed nõuavad meilt aina kohanemist ja õppimist.
- Raamatupidaja.ee äriportfelli juht Mare Timian
Samas on muutustega kohanemine ka raske ja hirmutav, eriti kui oleme harjunud kindla rutiini ja töömeetoditega nagu see on raamatupidajatel ja finantsistidel. Miks on mugavustsooni avardamine keeruline ja kuidas saame seda endale lihtsamaks muuta?
Mugavustsoon on psühholoogiline seisund, kus inimene tunneb end turvaliselt ja kontrolli all. Neuroloogiliselt on see seotud meie ajuga, mis vastutab muu hulgas ka emotsioonide ja ellujäämisinstinktide eest. Kui seisame silmitsi muutusega, aktiveeruvad ajus piirkonnad, mis vallandavad "võitle või põgene" reaktsiooni. See evolutsiooniline mehhanism, mis kunagi aitas meid ohtude eest kaitsta, võib tänapäeval saada paraku hoopis takistuseks.
Praktilisel ja muudatustele suunatud konverentsil
“Mis muutub raamatupidaja töös 2025?“ saad ekspertidelt ülevaate kõikidest olulistest maksu- ja tööõiguse muudatustest. Samuti kuuled arengutest andmepõhises aruandluses ja uurime, millal on lootus vabaned aruandluse koormast, lisaks saad teada võlgade ja võlglaste haladamise uudsest lahendusest ning raamatupidajale kasulikest tehnoloogiatest, mis on pöördeliselt muutmas raamatupidamist ja finantsvaldkonda tervikuna.
Soodushinnaga pileti saad endale ja oma meeskonnale haarata SIIT. Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.