Siit leiad raamatupidaja.ee teemaveebi 10 kõige kuumemat uudist ja artiklit, mis on saanud meie lugejate erilise tähelepanu juulikuus. Vaata, kas teised lugejad leidsid midagi sellist, mis sul veel lugemata on.
Rahvusvahelise sanktsiooni seaduse muudatusega täiendatakse erikohustustega isikute nimekirja ja nende kohustusi, sealhulgas nõudeid täiendada riskijuhtimise süsteeme.
TalTechi majandusanalüüsi värske magister Alice Mikk uuris näitajaid, mis ennustavad tööjõumaksudest kõrvale hiilimist. Mis selgus?
Kuidas arvutada puhkusetasu, millised on erinevad meetodid ja kuidas töötajat motiveerida puhkusetasuga, selgitavad eksperdid.
Riigikogu võttis vastu uuenenud mootorsõidukimaksu seaduse. Puuetega inimestele sätestatakse ümber ehitatud või kohandatud sõidukitele varem plaanitud maksuvabastuste asemel sihitud toetusmeetmed.
Erisoodustus on sisuliselt töötaja tulu, millelt tuleb tasuda nii tulu- kui sotsiaalmaks ja maksukohustus on pandud tööandjale. Oluline on teada, et töötaja mõiste erisoodustuse tähenduses ei lange kokku töölepinguseaduses toodud töötaja mõistega.
Puhkuste aeg on käes ja seetõttu on just paras aeg küsida, mis saab siis, kui töötaja puhkuse ajal haigestub?
MTA keeldus tõendit väljastamast, kuigi äriühing oli täitnud seadusest tuleneva nõude, seetõttu äriühing leidis, et see otsus rikkus võrdse kohtlemise põhimõtet ja pöördus kohtusse.
Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse, millega muudetakse kohalikele omavalitsustele tulumaksu eraldamise põhimõtteid.
Sissemakseta asutatud osaühingud on dilemma ees, kas nüüd ikka peab osakapitali sisse maksma või võib seda vähendada ja väiksemas summas sisse maksta või saab teha hoopis mitterahalise sissemakse.
Kas kõik autoga seotud kulud saab panna 100% ettevõtte alla ja käibemaksu tagasi küsida?
TOP 10 lood juunis | MTA õunaraksus, raamatupidajad põrusid ja kurnav lisatöö suundub ajaloo prügikasti leiad
SIIT.
Palgauudised.ee juuli loetuimad lood leiad
SIIT.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.