• 10.07.24, 08:00

Maksugurmaanidele | Käibemaksu püsiv tegevuskoht ei teki ainult teenuse osutamise lepingu alusel

Värskes kaasuses analüüsis Euroopa Kohus, kas ja millal tekib äriühingul teises liikmesriigis püsiv tegevuskoht käibemaksu tähenduses.
Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling
  • Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling Foto: Raul Mee
Saksamaa Adient sõlmis Rumeenia Adientiga (kuuluvad samasse kontserni) teenuste osutamise lepingu, mis hõlmab nii istmete jaoks polstrikomponentide töötlemise teenuseid kui ka abiteenuseid. Töötlemisteenused seisnevad selles, et Rumeenia Adient lõikab ja õmbleb toormaterjali, mille Saksamaa Adient on istmekatete valmistamiseks tarninud. Abiteenused, mida Rumeenia Adient osutab, seisnevad eelkõige tooraine vastuvõtmises, ladustamises, kontrollimises ja haldamises ning lõpptoodete ladustamises. Saksamaa Adient jääb tooraine, pooltoodete ja valmistoodete omanikuks kogu tootmisprotsessi vältel.

Seotud lood

Uudised
  • 28.05.24, 07:00
Maksugurmaanidele | Kinnisasja maksustatava väärtuse arvutamine
Euroopa Kohtus sai hiljuti lahenduse kaasus, kus kaks äriühingut tegid oma kinnisasjadega sissemakse kolmanda äriühingu aktsiakapitali. Vaieldi selle üle, kuidas määrata sissemakse aluseks olevate kinnisasjade maksustatav väärtus.
Uudised
  • 08.05.24, 07:00
Maksugurmaanidele | Käibemaksuseadust tabab peagi muudatuste tulv
Lisatud praktilised näited!
Kuna mõned plaanitavad muudatused nõuavad maksumaksjatelt ulatuslikku eeltööd IT-alal, siis tasub end juba praegu nende muudatustega kurssi viia.
Uudised
  • 10.04.24, 07:00
Maksugurmaanidele | Eravalduses olevad eluruumid käibemaksu tähenduses
Käibemaksudirektiivis ei ole enam võimalust kohaldada alandatud käibemaksumäära teatud teenustele, mida osutatakse otse lõpptarbijale.
Uudised
  • 14.08.23, 08:00
Maksugurmaanidele | Kohaliku omavalitsuse üksuse kogutav kuurordimaks
Euroopa Kohus analüüsis Saksamaa omavalitsusüksuse kuurordimaksu kogumise maksustamist käibemaksudirektiivi tähenduses.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.03.25, 19:38
Milliseid vigu teevad ettevõtjad raamatupidamisteenuse tellimisel?
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele