Siit leiad raamatupidaja.ee 10 kõige olulisemat uudist ja artiklit, mis pälvisid lugejate erilise tähelepanu septembrikuus. Vaata, kas teised lugejad leidsid midagi sellist, mis sul märkamata jäi.
Maksuekspert Tõnis Elling selgitab Euroopa Kohtu hiljutist lahendit, kus analüüsiti, kas renoveeritud korter on maksuvaba käive või tuleb renoveeritud korterit maksustada ikkagi kui uusehitist, isegi kui liikmesriigi seadus ei sätesta renoveeritud korteri mõistet.
Lisaks käibemaksumäära tõusule 20 protsendilt 22 protsendile tõusevad riigieelarve tulu suurendamiseks hasartmänguliikide maksumäärad ning alkoholi ja tubakatoodete aktsiisimäärad.
Igale eneseteadlikule raamatupidajale on oluline, et teda tunnustatakse kui professionaali. Raamatupidaja kutsetunnistus on kui kvaliteedimärk, mis tõendab, et raamatupidaja on läbinud nõudliku hindamisprotsessi ning omandanud vajalikud teadmised ja oskused.
Pärnu Raamatupidamiskonverentsi teemaks oli sel aastal "Nutikas muutuja". Kahe konverentsipäeva jooksul oli pealaval ja töötubades kokku pea kolmkümmend ärksa mõtlemisega valdkonna praktikut ja asjatundjat, aga ka üllatuskülalisi. Vaata, kes kaamerasilma ette jäi.
Käibemaksu süsteemil on mitmeid tõlgendusviise ja erijuhtusid ning ohtralt ohukohti, kus ka vilunumad raamatupidajad eksida võivad.
Alates 1. septembrist 2023 muudetakse osaühingute osanike andmed äriregistri registrikaardi andmeteks ja osanike nimekirja hakatakse pidama äriregistris. Mida see ettevõtjatele tähendab?
Kõige sagedamini tekivad küsimused piiriülestes tehingutes, näiteks millise riigi reegleid tuleb arve väljastamisel järgida. Vaatame üle kõik olulisemad aspektid arvete koostamisel ja väljastamisel.
Lugeja küsimusele vastab Tõnis Elling, Ernst & Young Balticu juhtiv maksunõustaja.
Finants- ja raamatupidamise valdkonna töötajatest 46% said viimase aasta jooksul preemiaid keskmiselt ühe kuupalga ulatuses, selgub värskest palgauuringust.
Raamatupidamispettused põhjustavad tõsist kahju, paljudel juhtudel hävitavad lõpuks ettevõtte ning toovad kahju neile, kes on firmat usaldanud. Seega on oluline osata ära tunda ja märgata pettuse märke ja neid ennetada.
Augustikuus enim tähelepanu pälvinud lood leiad
SIIT.Vaata palgauudised.ee septembrikuu loetuimaid lugusid
SIIT.Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.