Praktika tähtsaim eesmärk on siduda teoreetilisi teadmisi praktilise töökogemuse kaudu. Kui rääkida heast haridusest, siis tänapäeval sisaldab see kindlasti ka praktilist õpet. Ainult koolis põhiteadmiste omandamine ja praktiline õpe pole aga enamasti piisav, et edukalt tööturul hakkama saada.

- Tallinna Tehnikakõrgkooli rahanduse lektor Ave Nukka
Töö- ja elukogemuse käigus omandatakse samuti uusi teadmisi ja oskusi, mida sageli õppimisena ei teadvustata. Just seda kogemusena tekkinud tarkust ongi õppijale vaja edasi anda juhendamise käigus nii kooli- kui ka ettevõttepoolsel juhendajal. Jagada head praktilist kogemust, aga ka tehtud vigadest õpitut, sest suurim tarkus on õppida teiste vigadest. Praktilise kogemuse jagamine on kolme osapoole – õppija, koolipoolse juhendaja ja ettevõttepoolse praktikajuhendaja – koostöö. Praktika on parim õpetaja nii praktikandile kui ka praktikajuhendajale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.