• 17.09.21, 08:26

Rahavoogude aruande koostamine kaudmeetodil

Kõik finantsaruanded on omavahel seotud. Rahavoogude aruanne näitab finantsseisundi esimese kirje (raha) muutust aruandeperioodil, kuid on seotud ka finantsseisundi aruande teiste osadega ning kasumiaruandega. Need seosed ilmnevad kaudmeetodi kasutamisel, mistõttu on aruannete omavahelist seotust kergem mõista.
Tartu Ülikooli majandusteaduskonna lektor Juta Tikk
  • Tartu Ülikooli majandusteaduskonna lektor Juta Tikk Foto: Meeli Küttim
Loe lisaks
Tartu Ülikooli majandusteaduskonna lektor Juta Tikk
  • 13.09.21, 07:00
Rahavoogude aruande koostamise üldpõhimõtted ja meetodid

Seotud lood

Uudised
  • 13.09.21, 07:00
Rahavoogude aruande koostamise üldpõhimõtted ja meetodid
Raamatupidamise seadus (edaspidi RPS) nõuab, et iga majandusüksus peab oma majandustehingud dokumenteerima ja kirjendama raamatupidamisregistrites (RPS § 4) kas tekkepõhiselt või kassapõhiselt (RPS § 5).
Uudised
  • 14.09.21, 07:00
Ülesanne: otsemeetodil koostatud rahavoogude aruanne
Testi oma teadmisi otsemeetodil koostatud rahavoogude aruande suhtes.
Uudised
  • 07.05.21, 11:46
Ülevaade: mida tasub teada majandusaasta aruandest?
Iga ettevõte peab esitama kuus kuud pärast majandusaasta lõppu äriregistrile aruande – ka siis, kui aktiivset äritegevust ei toimu. Aruande õigeaegne esitamine on tähtis nii ettevõtjale kui riigile, kirjutab rahandusministeeriumi blogis ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik Mirjam Suurekivi.
Uudised
  • 18.03.21, 07:47
Ettevõtte väärtuse leidmine diskonteeritud rahavoogude meetodil
Lisatud näide ja arvutuskäik
Ettevõttele väärtuse määramise põhjusi leiab mitu: kõige levinum põhjus on ettevõtete ost-müük, aga ka näiteks mõne osaniku osa väljaostmine või, vastupidi, uue osaniku liitumine, samuti panga või investorite nõue krediidi saamisel. Vahel võib olla ka lihtsalt soov oma „elutööd“ hinnata – kui palju loodud ettevõte täna väärt on.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele