• 29.07.21, 08:34

Puhkuse katkestamine ja edasilükkamine – töötaja ja tööandja õigused. Katkestamisega tekkinud kulude hüvitamine

Töölepinguseadus (TLS) näeb ette tööandja kohustuse koostada puhkuste ajakava. Kui puhkused on ajakavasse märgitud, tuleb neid töötajale ajakava kohaselt võimaldada. Puhkuste ajakava muutmine on võimalik üksnes poolte kokkuleppel. Siiski näeb seadus ette ka olukorrad, millal on võimalik puhkust ühepoolselt katkestada või edasi lükata nii tööandjal kui ka töötajal.
Rödl & Partner Advokaadibüroo jurist Triin Keba
  • Rödl & Partner Advokaadibüroo jurist Triin Keba
Puhkuste ajakavasse tuleb tööandjal TLS § 69 lõike 2 kohaselt märkida põhipuhkus ja kasutamata puhkus. Poolte kokkuleppel märgitakse puhkuste ajakavasse ka muud planeeritavad seaduses ettenähtud puhkused, näiteks lapsepuhkus, isapuhkus, õppepuhkus. Kui tööandja ei ole 31. märtsiks ajakavasse puhkusi märkinud, on töötajal õigus TLS § 69 lõike 3 kohaselt esitada nii põhi- ja õppepuhkuse kui ka muu puhkuse kasutamiseks tööandjale 14 kalendripäeva enne puhkusele jäämist kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis avaldus. Kui puhkuste ajakava on kinnitatud ja töötajatele teatavaks tehtud, on ajakava pooltele siduv.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele