• 12.10.20, 07:00

Millised maksuriskid tekivad, kui töötaja varastab

Kui enamasti kurdavad ettevõtjad, et riik nõuab liigset bürokraatiat ja dokumenteerimist, siis maksuõiguslikust vaatenurgast võib tehingute puudulik dokumenteerimine valusalt kätte maksta. Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTechi finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag selgitas septembris toimunud Sisekontrolli Aastakonverentsil, kuidas peaks ettevõtja oma firmat maksuriskide eest kaitsma.
Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTechi finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag Sisekontrolli Aastakonverentsil maksuriskidest rääkimas
  • Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTechi finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag Sisekontrolli Aastakonverentsil maksuriskidest rääkimas
Alates 2000. aastate algusest on Eestis olnud mitu juhtumit, kus fiktiivsete arvetega viiakse raha tankistide kaudu ettevõttest välja ning seejärel kasutatakse sularahana näiteks ümbrikupalgaks. On ka selliseid juhtumeid, kus korralik juht satub justkui kogemata mõnda kuritegelikku ahelasse, sest maksuhaldur tuvastab töötajate ja toodanguta „arvevabriku”, mis väljastab ettevõtetele arveid, mis ära makstakse ja korduvalt edasi müüakse. Kuna maksuamet tankistidelt raha enamasti kätte ei saa, liiguvad haldurid samm-sammult edasi, kuni jõuavad esimese maksevõimelise ettevõtteni, kellelt kogu summa sisse nõuda.

Seotud lood

Uudised
  • 19.08.20, 09:05
Siseaudiitor: kas palgata töötaja või võtta teenusepakkuja?
Siseaudit on paljude ettevõtete ja asutuste jaoks seadusest tulenev kohustus, millest ei saa ka majanduslikult keerulistel aegadel loobuda. Seetõttu tekib paratamatult küsimus, kuidas on lähtuvalt ettevõtte vajadustest kõige soodsam ja mõistlikum see kohustus täita. Kas võtta tööle enda siseaudiitor või osta teenust sisse?
Uudised
  • 25.05.20, 09:00
Audiitori vastutusest ja kindlustusest
Eestis reguleerib audiitortegevust audiitortegevuse seadus (AudS). Tingimused, millal on ettevõttel kohustus audit või ülevaatus läbi viia, tulenevad samuti audiitortegevuse seadusest. Küll aga tekib küsimus, mis juhtub siis, kui audiitor teeb vea? Milline on audiitori vastutus juhul, kui audiitor aruannetes ebakõlasid ei märka või neid tahtlikult varjab ja kui palju on kahjukannatajal loota abile kindlustusandjalt, selgitavad Grant Thornton Balticu spetsialistid Mart Nõmper ning Lee Laanemäe.
Uudised
  • 05.12.19, 10:17
Audiitorfirmade TOPi võitja: kasvada saab vaid rahulolevate töötajatega
Praegune tööjõuturg võimaldab kasvada ja klientide ootustele vastata vaid firmadel, kes suudavad tagada töötajate rahulolu ja lojaalsuse, ütles Äripäeva edetabelis parimaks audiitorfirmaks tulnud KPMG Baltics OÜ seeniorpartner ja tegevjuht Andris Jegers.
Uudised
  • 04.11.19, 09:00
Eduka auditi ABC
Iga-aastane audit on asendamatu abimees kindluse saamiseks, et ettevõtte raamatupidamine on korras. Üheks olulisemaks eelduseks audiitori ja ettevõtte tulemuslikuks koostööks on tähtaegadest kinni pidamine ja eelnevalt kokkulepitud ajal valmisolek auditiks. Grant Thornton Balticu kliendisuhete ja teeninduskvaliteedi juht ning vandeaudiitor Kristiine Villemi jagab nõuandeid audiitori ja auditeeritava hea koostöö tagamiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele