Surmast, pärimisest ja ettevõtluse üleandmisest eriti ei kirjutata. Tegemist on väga isikliku teemaga, millest inimese eluajal pelgavad paljud kõnelda. Kuid elu on juba kord selliselt seatud ja ettevõtjana tegutsedes peame me etteruttavalt ka sellele mõtlema. Eriti just sellisel juhul, kui oleme registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjana.
Eesti taasiseseisvumise järgselt said paljud füüsilised isikud tagasi võõrandatud talukohad, mida aktiivselt taastama hakati. Need, kes soovisid jätkata talumajapidamist, mis ka sissetuleku tooks, registreerisid end füüsilisest isikust ettevõtjana, mis tol hetkel oli üks eelistatum ettevõtlusvorm. Aegade jooksul on õigusaktides tehtud rida muudatusi ja paljud pea kolmkümmend aastat tagasi alustanud on registreerinud enda füüsilisest isikust ettevõtjast ümber äriühinguks või siis andnud enda ettevõtlustegevuse osa äriühingusse. Seadused on seda soosinud ning selline ümberkorraldus ei ole toonud füüsilisele isikule kaasa täiendavaid maksukohustusi.
Seotud lood
Üheks füüsilise isiku ettevõtlusega tegelemise võimaluseks on hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks (FIE). Eesti taasiseseisvumisel kasutati seda võimalusr rohkesti. Tänaseks päevaks on füüsilisest isikust ettevõtjate arvukus vähenenud, kuid ettevõtlusvorm on siiski populaarne paljudes tegevusvaldkondades. Põhjuseid hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks on mitmeid, näiteks soov olla iseenda peremees või siis sunnitud ettevõtlus.
Alates 1. juulist 2020 saab vanemahüvitise maksmist vastavalt vanema soovile kalendrikuude kaupa peatada ja jätkata kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ning isal võimalik jääda isapuhkusele senise 10 tööpäeva asemel 30 päevaks ja saada selle perioodi eest vanemahüvitist.
Maksu- ja Tolliamet selgitab lähemalt kodukontori mõistet, kodukontoris töötamisega seonduvaid kommunaalkulusid, kodukontoriga seotud kulude käibemaksu ning töötervishoidu.
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.