Sotsiaalministeeriumi, maaeluministeeriumi ja töötukassa koostöös avatakse palgatoetuse meede põllumajandusettevõtetele, et soodustada töö kaotanud inimeste palkamist marjakasvatussektorisse, kirjutab sotsiaalministeerium.
„Põllumajandus on 2020. aasta kevad-suvel COVID-19 kriisist tingitud tööjõu liikumise piirangute tõttu sattunud raskustesse hooajatöötajate leidmisel, samas on suurenenud tööpuudus kõikjal Eestis. Loodav palgatoetus aitab marjakasvatusega tegelevatel ettevõtjatel palgata kohalikku tööjõudu soodsamatel tingimustel ja teisalt pakkuda kriisi tõttu tööta jäänud inimestele võimalust hooajatöö tegemiseks, kuni pole veel leitud uut püsivat töökohta,“ põhjendas sotsiaalminister Tanel Kiik uue meetme vajalikkust.
Aprilli algusest kuni mai keskpaigani on KredExi toega laenulepinguid sõlmitud kokku 143 laenusummas 61 miljonit eurot, kuid sihtasutuse juhatuse esimehe Lehar Küti sõnul on oodata taotluste ja ka välja antud laenude arvu kiiret kasvu.
Likviidsuse ehk maksevalmiduse all peetakse silmas ettevõtte võimekust täita kohustusi kohe, kas olemasolevate vahendite abil või sellise vara olemasolul, mida on võimalik kiiresti maksevahendiks sobivasse vormi vahetada. Kriisi ajal, kui tulu on vähenenud ja arvete laekumine venib, tuleb vaadata teiste võimaluste poole, kuidas ettevõttesse likviidsus tagasi saada.
Covid-19-st tingitud eriolukorra tõttu on paljud ettevõtted sattunud olukorda, kus nende käive on järsult langenud ja töötajatele töö tagamine ning töötasu maksmine on raskendatud. Olukorra leevendamiseks kehtestas valitsus uue tööturuteenusena töötasu hüvitise, mille kajastamisest raamatupidamises kirjutavad Grant Thornton Balticu vandeaudiitor Kristiine Villemi ja partner, audiitorteenuste valdkonna juht, vandeaudiitor Mart Nõmper.
Raamatupidajad ja töötukassa näevad ettevõtjaid, kes püüavad end palgaabi saamiseks sobilikuks painutada. Kui kolmest nõutud kriteeriumist käive ei ole kukkunud, mängitakse teiste numbritega.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.