• 11.03.20, 09:00

Mida peaksid tööandjad seoses koroonaviiruse laialdase levikuga teadma?

Kuna Hiinast vallandunud uus viirus COVID-19 on tänaseks levinud üle maailma, siis tuleks koroonaviiruse leviku piiramiseks teha üht-teist ka tööandjatel. Mida ja kuidas täpselt, selgitab Minudoc.ee perearst Sergey Saadi.
Mida peaksid tööandjad seoses koroonaviiruse laialdase levikuga teadma?
  • Foto: pixabay
Terviseamet jagab kõigile äärmiselt täpseid nõuandeid, vähendamaks võimalikku koroonaviiruse levikut - seda nii neile, kes on hetkel reisimas, kuid ka nendele inimestele, kes parasjagu töörindel. “Ka tööandjatele on nende poolt antud vastavad juhised,” ütleb Minudoc.ee perearst. “Näiteks tuleks töötajatele vajadusel võimaldada kaugtöö tegemine, riskipiirkonnast tagasi tulnud töötajatele peab organiseerima võimaluse kaks nädalat kodus püsida. Selle jaoks on arsti poolt võimalik saada ka haigusleht,” selgitab Saadi.
Loomulikult tuleb nii töö - kui ka avalikes ruumides inimestele hügieeni- ja desinfitseerimisvahendite olemasolu tagada. “Väga oluline on käte puhastamine. Seda tuleks teha vee ning seebiga või siis desinfitseeriva lahusega - eriti tähtis on seda meeles pidada peale aevastamist või köhimist,” sõnab Saadi. “Tööandjad võiksid kindlasti oma töötajatega korduvalt üle käia hetkel kehtivad hügieeninõuded - seda nii töötajate endi kui klientide huvides.” Vältimatute töölähetuste puhul tuleks töötajaid samuti võimalikest riskidest teavitada ning tuletada neile meelde tavapäraseid hügieeninõudeid.
Igapäevased tegevused haiguse leviku ennetamiseks nii töökohtades kui kodus peaksid hõlmama sageli kasutatavate ruumide, esemete ning tihti puudutatavate pindade nagu näiteks käsipuude, ukselinkide, liftinuppude, lülitite ja tualettruumide pindade puhastamist tavapäraste majapidamises kasutatavate puhastus - ja desinfitseerimisvahenditega. “Ruume peaks ka piisavalt õhutama,” lisab perearst. “Üldkasutatavad esemed tuleks peale igat kasutuskorda puhastada. Ideaalis võiks nende kasutamist võimalusel üldse ajutiselt piirata.”
Täismahus artiklit loe Virtuaalkliinikust.

Seotud lood

Uudised
  • 19.02.20, 10:00
Viirus paneb põntsu eurole
Koroonaviiruse leviku hirm on avaldanud mõju ka eurole, mille jaoks on 2020. aasta alanud nutusena.
Uudised
  • 19.02.19, 11:08
Hoia gripihooajal enda ja teiste tervist
Praegu on liikvel eriti ohtlik A gripp, mis pidi väga raskete tagajärgedega olema. Tööinspektsiooni töötervishoiuinspektor Janika Rõõmus selgitab, millised töötajad on eriti ohustatud ja kuidas gripist hoiduda.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele