• 30.01.20, 08:37

Riigikogu muutis II pensionisamba vabatahtlikuks

Riigikogu võttis 56 poolthääle ja 45 vastuhäälega vastu suurt vastukaja ja kriitikat pälvinud seaduse, mis muudab kohustusliku pensionisamba vabatahtlikuks ning kõik soovijad saavad järgmise aasta sügisest senised säästud välja võtta.
Rahandusministri Martin Helmel (vasakul) on naeratamiseks põhjust - opositsioon püüdis terve eilse päeva pensioreformi hääletust venitamisega edasi lükata, kuid hilisõhtul võeti pensionisüsteemi muutev seadus ikkagi vastu.
  • Rahandusministri Martin Helmel (vasakul) on naeratamiseks põhjust - opositsioon püüdis terve eilse päeva pensioreformi hääletust venitamisega edasi lükata, kuid hilisõhtul võeti pensionisüsteemi muutev seadus ikkagi vastu. Foto: Liis Treimann
Uue seaduse järgi saavad pensionifondide kliendid kogutud raha välja võtta ja edasiste maksete tegemise lõpetada või suunata selle pensionifondi kontolt isiklikule pensioni investeerimiskontole. Uuringute järgi võib muudatus pensionifondidele tähendada ühe kolmandiku klientide kaotust. Eestis on pensionifondidesse kogunenud 5 miljardit eurot.

Seotud lood

Uudised
  • 28.11.19, 11:06
Kümnendik eestlasi pensioniks ei kogu
Luminori tellitud uuringust selgus, et eestlased ja lätlased koguvad pensioniks sääste märgatavalt usinamalt kui leedukad. Teisest küljest ei valmistu 9% eestlasi ja 7% lätlasi pensioniks üldse. Leedus on mittekogujaid üle kahe korra enam ehk lausa 20%.
Uudised
  • 29.10.19, 11:00
Kaks kolmandikku inimestest plaanib II sambasse kogumist jätkata
Ligi 64% inimestest soovib raha koguda II pensionisambasse ka pärast selle vabatahtlikuks muutumist, selgus Luminori Eesti pensioniuuringust. Vähem kui kolmandik ehk 32% kavatseb kogumise lõpetada. Ülejäänud vastajad ei ole II sambaga liitunud.
Uudised
  • 14.10.19, 11:26
Pensionisüsteemi muudatuste mõjuanalüüs
Valitsuse plaan muuta pensionisüsteemi võib kaasa tuua lühikese spurdi Eesti majanduskasvus juhul, kui teisest sambast lahkujaid on palju. Ajutisele kiirendusele järgneks majanduskasvu aeglustumine või lausa majanduslangus, mille tõttu kannataks Eesti inimeste elujärg.
Uudised
  • 28.05.19, 13:51
Tööandjapension: kas tööandjate pakkumine vastab töötajate vajadustele?
Kaks aastat tagasi tehti Eestis 300 tööandja hulgas küsitlus, millest selgus, et ligi kolmandik tööandjatest ei tea, mida tööandjapension tähendab. Paari aastaga on termini tundjate hulk suure tõenäosusega kasvanud, kuid võimalust kasutab ja pakub siiski vaid 3% kohalikest ettevõtetest, mis tähendab suuri kääre selle poolest, et üle poole Eesti töötajatest ise näevad tööandjapensionit olulise motivatsioonipaketi osana.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele