• 28.01.20, 10:00

Maksualase teabevahetuse seaduse muudatus

01.01.2020 jõustus maksualase teabevahetuse seaduse muudatus, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling
  • Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling Foto: Meeli Küttim
Maksualase teabevahetuse seaduse1 muudatuse alusel esitab maksuhaldur Euroopa Komisjonile info Eesti isikuid puudutavate piiriüleste maksuplaneerimiseskeemide osas. Info esitamise kohustus ulatub skeemidele, mille kasutamisega on alustatud 2018. aasta juunis ja mis puudutavad tulumaksu. Kooskõlas Euroopa Nõukogu maksualase koostöö direktiiviga 2018/822/EL ei kohaldata regulatsiooni käibemaksu, tollimaksu, aktsiiside, sotsiaalkindlustusmaksete, lõivude ja (teenus)tasude osas.

Seotud lood

Uudised
  • 17.01.20, 09:00
Muudatused õigusaktides
Artiklis on toodud detsembris 2019 Riigi Teatajas I avaldatud raamatupidamisega seotud õigusaktide muudatused. Seekord saame anda ülevaate nii Riigikogus vastu võetud seadustest kui ka Vabariigi Valitsuse ja rahandusministri määrustest.
Uudised
  • 11.12.19, 11:29
2020 seadusemuudatuste lühikokkuvõte
Koondasime veel enne uue aasta saabumist kokku olulisemad jõustuvad seadusemuudatused, koos lühikirjeldustega ning viidetega selgitavatele artiklitele.
Uudised
  • 14.09.18, 11:34
Mida toob kaasa maksuhaldurite koostöö direktiiv?
25. juunil jõustus direktiiv 2018/822/EL1 ehk DAC6, mis reguleerib maksuhaldurite vahelist koostööd teabe vahetamisel Euroopa Liidus. Uus direktiiv peaks aitama kaasa maksukogumise efektiivsusele ja maksustamise läbipaistvusele. Mida see sisuliselt tähendab, selgitab PwC Eesti maksukonsultatsioonide osakonna juht Hannes Lentsius.
Uudised
  • 01.02.19, 10:44
Piiriülesed eksimused võivad viia topelt maksustamiseni
Kõik, kes vähegi piiriüleselt tegutsevad, puutuvad kokku piiriülese maksustamise küsimustega. Maksunõustaja Marko Saag ütleb, et tema poole pöördutakse tavaliselt üsna sarnastel teemadel, „Piiriülese töötamise maksustamine on väga oluline teema, alati tekivad küsimused nagu kui töötaja saadetakse teise riiki tööle, kas siis maksuresidentsus võib muutuda, kuidas tuleks maksustada nendele makstavat palka tulu- ja sotsiaalmaksuga ning millistes riikides ja millistel hetkedel tuleb midagi deklareerida“.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele