• 30.10.19, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas tegutseda võlgniku surma korral

Tõenäoliselt ei ole Eestis ühtegi korteriühistu juhatuse liiget, kes poleks pidanud tegelema korteriühistu elanike hulka kuuluvatelt võlgnikelt võlgnevuste sissenõudmisega.
Advokaat Siret Saks annab nõu, kuidas käituda võlgniku surma korral
  • Advokaat Siret Saks annab nõu, kuidas käituda võlgniku surma korral Foto: Advokaadibüroo RASK
Lihtne on siis, kui valikusse jääb võimalik kokkuleppe tegemine, maksekäsu või hagiavalduse esitamine võlgniku vastu. Mida aga teha olukorras, kus korteriomanik on meie seast lahkunud, kuid võlgnevused jäänud ning pärimismenetlus venib kas pärijate vaidluste tõttu või pärijate puudumise tõttu nii, et korteriühistul või juhatusel ei olegi varasemate võlgnevuste ja jooksvalt tekkivate võlgnevustega mitte kellegi poole pöörduda?

Seotud lood

Uudised
  • 04.09.19, 08:00
Korteriühistu raamatupidamise eripärad
Korteriühistu on eraõiguslik juriidiline isik, mille liikmeteks on kõik ühe korteriomanditeks jagatud kinnisomandi korteriomandite omanikud. See tähendab, et korteriühistu liikmeks saab olla vaid korteriomanik. Kui korteris elab rentnik, siis temale ühistu liikme staatus ei laiene.
Uudised
  • 21.05.19, 10:10
Mida tuleb korteriühistus üldkoosoleku korraldamisel kindlasti teada
Kevad on korteriühistutele oluline aeg just üldkoosolekute korraldamiseks ja läbiviimiseks. Paljudel ühistutel on juba koosolekud toimunud, aga kindlasti on ka neid, kus üldkoosolek alles ees seisab. Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) õigusosakonna juhataja Urmas Mardi jagab juhiseid, kuidas see korrektselt läbi viia.
Uudised
  • 03.12.18, 13:01
Korteriühistu juhatuse liikme karistusõiguslik vastutus
Tänavu jaanuaris jõustunud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus tõi olulise muudatusena kaasa selle, et korteriomandist tuleneva nõude rikkumise korral vastutavad kõik korteriomanikud ühiselt. Näiteks jääpurika õnnetuse eest kannavad sel juhul tsiviilõiguslikku vastutust kõik korterelamu elanikud. Mis saab aga juhul, kui korteriomandist tuleneva nõude rikkumine toob kaasa väärteo-, või halvemal juhul, kriminaalmenetluse? Teisisõnu, kes vastutab, kui jääpurika õnnetuse tagajärjel kaotab keegi oma elu?
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 13:52
Testi end automaksu teemal
Maksuteabevara toob teieni automaksu testi, mille lõpus on igale vastajale kingitus!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele