Impordi käibemaksu kohustus tekib riigis, kus kaup tegelikult tarbimisse lubati, kirjutab Ernst & Young Baltic AS-i juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
- Ernst & Young Baltic AS-i juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling Foto: Meeli Küttim
Käibemaks on tarbimismaks, mis tähendab, et kaubad ja teenused tuleb maksustada selles liikmesriigis, kus neid tarbima hakatakse. See on lihtne ja arusaadav põhimõte, kuid teatud juhtudel põhjustab see ka vaidlusi, millest osad jõuavad ka Euroopa Kohtusse. 10. juulil 2019 tegi Euroopa Kohus otsuse1, kus vaieldi selle üle, kas tolli eeskirjade rikkumine ühes riigis toob kaasa impordi käibemaksu kohustuse, kui kaubad lubati vabasse ringlusesse teises liikmesriigis.
Seotud lood
Ernst ja Young Balticu juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling vastab teabevara nõuandekeskuse kasutajate küsimustele kinnisasja käibemaksuga maksustamise kohta.
Arvete parandamise vorminõuded ei tohi rikkuda neutraalsuse põhimõtet, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Rahvusvahelistes vetes sõitevast merelaevast ja selle laevaga otseselt seonduva 0% käibemaksuga maksustamisest kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Deloitte Advisory maksunõustaja Tõnis Elling selgitab siseriikliku pöördmaksustamise ja sisendkäibemaksu mahaarvamise reegleid.
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.