Mida on vaja, et iga tööpäev oleks äge? Kõrgem töötasu? Väiksem koormus? Toredamad kolleegid? Vastus võib olla nii- ja naasugune. Tänapäeval on võimalikud mitmed erinevad karjääriteed, sinust sõltub enda jaoks õige leidmine.
1. Sõnasta enda jaoks edu
Rahaga ei saa osta õnne, samuti nagu uhke ametinimetusega. Määratle, mis sinu jaoks on edu tööl: kas see on nauding tegevusest, töö ja eraelu tasakaal, isiklik areng ning see võib sinu jaoks avada täiesti uued võimalused.
2. Mõtle välja, mis sind käivitab
Mõtle ajale, kus said tööl tõeliselt särada. Mis toimus? Kuidas peegeldab see seda, mis on sinu jaoks tähtis? Kirjuta üles kolm asja, mis sind kõige rohkem innustab (vabadus, stabiilsus, loovus, väljakutse jne) ja kasuta seda nimekirja õige tee leidmiseks.
3. Võta vastutus
Vaata, kes sinu tööd juhib. Juhid ja mentorid võivad palju aidata, aga ainult sinust sõltuvad otsused, mida sa tahad ning mida otsustad teha. Pühendu muutuse tegemisele ja võta endale vastutus.
4. Uuri kõiki võimalusi
Mõtle oma karjäärist kui jõevoolust: otsi välja kõikvõimalikud teed. Kui ühel teel on takistus, jätkub mitmeid, mida avastada. Kasuta oma võrgustikku, ütle „jah“ nii palju kui võimalik, märka avanevaid võimalusi, et leida uus suund.
5. Hakka tegutsema
Ära oota täiuslikku hetke, alusta ja katseta kohe. Vead on olulised sellel teekonnal ning selle asemel, et ennast tunnustamatuse või häbi hirmust tagasi hoida, proovi järgi ning õpi toimuvast.
Allikas: tööheaolu.ee
Seotud lood
On üsna loomulik, kui heast spetsialistist saab kunagi juht, ent samas võib see olla ka suurim õnnetus nii ettevõttele kui ka edutatud inimesele endale. Kui juhiks saab inimene, kes selleks kuidagi ei sobi, on kaotus kahekordne – pole enam ei spetsialisti ega ka juhti.
Rahvastiku demograafilise vananemise valguses muutub üha olulisemaks vanemaealiste võimalus teha sellist tööd, mis vastab nende soovile ja võimetele.
Selleks, et inimene oleks valmis arengu nimel pingutama, takistustega rinda pistma ja uusi nutikaid strateegiaid otsima, peab tal olema põhjust arvata, et ta võib saada paremaks.
Tavapärane juhtimisaruandlus keskendub finantsaruannetele: kasumiaruandele, bilansile ja rahavoogude aruandele. Finantsaruanded omandavad sisu, kui neid millegagi võrrelda. Mõõdikuid kasutatakse tagasiside saamiseks, et võrrelda saadud tulemust eesmärgiga.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.