Rahandusministeerium tõlkis raamatupidamise toimkonna juhendid inglise ja vene keelde. Tõlked on koostöös Raamatupidamise Toimkonnaga üle vaadatud ja heaks kiidetud ning soovijatele kättesaadavad.
„Eestikeelseid juhendeid on vastava Euroopa Liidu direktiivi üle võtmisel üksjagu muudetud, mistõttu leidsime, et ka kehtiv Eesti finantsaruandluse standard tuleks tõlkida inglise ja vene keelde,“ ütles rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik Mirjam Suurekivi. „Loodame, et need on ettevõtjatele ning raamatupidajatele suureks abiks,“ lisas ta.
Raamatupidamise seadus muutus aastal 2016, mil võeti üle Euroopa Liidu direktiiv 2013/34/EL. Sellega seoses muutusid ka raamatupidamise toimkonna juhendid seaduse osaks ehk Eesti finantsaruandluse standardiks.
Eesti finantsaruandluse standard on rahvusvaheliselt tunnustatud arvestuse ja aruandluse põhimõtetele tuginev avalikkusele suunatud finantsaruandluse nõuete kogum, mille põhinõuded kehtestatakse seadusega.
Seda täiendavad omakorda toimkonna juhendid ning riigi, riigiraamatupidamiskohustuslaste, kohaliku omavalitsuse üksuste, muude avalik-õiguslike juriidiliste isikute ning teiste raamatupidamiskohustuslaste puhul ka avaliku sektori finantsarvestuse ja -aruandluse juhendis sätestatud nõuded.
Allikas: Rahandusministeerium
Seotud lood
Majandusaasta aruanne kui ettevõtte raamatupidamislik visiitkaart on kahtlemata oluline dokument ning seetõttu tasub üle korrata, millised on peamised vead, mida aruande koostamisel tehakse, ja kuidas on võimalik neid vältida.
Kui omanikul on vaja oma ettevõtet rahastada, on tal laias laastus kolm võimalust: suurendada omakapitali, laenata või annetada.
KPMG Baltics OÜ vandeaudiitor Andres Soosalu selgitab, millised on enim esinevad vead varude soetusmaksumuses.
Vastavalt raamatupidamise seadusele on alates 01.01.2017 Eesti hea raamatupidamistava asendatud Eesti finantsaruandluse standardiga. Eesti finantsaruandluse standardi põhinõuded on kehtestatud raamatupidamise seadusega ning seda täpsustab rahandusministri määrus.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.