• 24.05.19, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vigadega arve käibemaks

Käibemaks tuleb müüjal riigile maksta isegi siis, kui arve on ostjale saadetud puudustega, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling
  • Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling Foto: Meeli Küttim
Arvetele esitatud nõuete kohta on hulgaliselt kohtupraktikat ja reeglina on selle põhjuseks maksuhalduri arvamus, et arved on ebatäpsed ja sisendkäibemaksu maha arvata ei tohi. Käsitletavas kaasuses1 esitati Euroopa Kohtule küsimus selle kohta, et kui arved on ebatäpsed selle jaoks, et sisendkäibemaksu maha arvata, siis kas neutraalsuse põhimõttest tulenevalt peab müüja ikkagi käibemaksu ära maksma.

Seotud lood

Uudised
  • 25.04.19, 09:00
Pöördmaksustamine ja sisendkäibemaksu mahaarvamine
Deloitte Advisory maksunõustaja Tõnis Elling selgitab siseriikliku pöördmaksustamise ja sisendkäibemaksu mahaarvamise reegleid.
Uudised
  • 08.04.19, 09:29
Müü ja rendi tagasi tehingu käibemaks
Sales and leas back (müük ja tagasirent) tähendab seda, et kinnisasja omanik võõrandab oma kinnistu pangale finantsvahendite saamiseks ja rendib selle pangalt tagasi enda kasutusse. Sellega tagatakse rahaliste vahendite parem kasutamine, kirjutab Deloitte Advisory maksunõustaja Tõnis Elling.
Uudised
  • 28.03.19, 11:00
Liikmesriigil on õigus kehtestada sisendkäibemaksu tagastustaotlusele tähtaeg
Enam makstud maksusumma tagasi taotlemine on maksumaksja õigus, mitte kohustus. Nii mõnigi kord on ette tulnud, et mõni kuluarve leitakse aastaid hiljem või ilmub muudel põhjustel välja palju aega pärast esialgse deklaratsiooni esitamist. Vaatame, kuidas on Euroopa Kohus sellesisulisi vaidlusi lahendanud.
Uudised
  • 26.03.19, 08:00
Koolitusteenuse osavõtutasu maksustamine
Käibemaksuseaduse (KMS) § 10 lg 1 sätestab teenuse käibe tekkimise põhireegli, mille alusel maksustakse maksukohustuslaste omavahelised tehingud teenuse saaja järgi (B2B) ja lõpptarbijale osutatud teenus maksustatakse teenuse osutaja järgi (B2C), kirjutab Deloitte Advisory maksunõustaja Tõnis Elling.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele