• 15.02.18, 08:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maksumaksja sõber ja vaenlane 2018

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kuulutas välja 2017. aasta maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajad.
Maksumaksja sõber ja vaenlane 2018
  • Maksumaksja sõber ja vaenlane 2018 Foto: https://pixabay.com
Maksumaksja sõbra tiitli sai president Kersti Kaljulaid magustatud joogi maksu seaduse väljakuulutamata jätmise eest. Uue maksu lisandumine oleks andnud piirikaubandusele veelgi rohkem hoogu ning süvendanud kahjulikke tagajärgi Eesti majandusele ja Eesti inimeste tervisele. EML arvates on valitsuskoalitsioon asunud liiga agaralt Eesti maksusüsteemi ümber korraldama. Maksuseadusi muudetakse liiga kiiresti ning ilma mõjusid hindamata ja asjatundjaid kaasamata.
Maksumaksja vaenlase tiitli sai töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski ebaõnnestunud aktsiisipoliitika eest. Alkoholiaktsiisi ülemäära järsk tõus on toonud kaasa massilise piirikaubanduse, mis kahjustab Eesti majandust ja riigieelarvet, soodustab salakaubandust ja musta turgu ega ole pannud eestlasi vähem jooma — pigem vastupidi. Lisaks odavale alkoholile ostavad Eesti elanikud Lätist rohkelt ka muid kaupu ja teenuseid. Veelgi enam võib Eesti maksutulusid aga vähendada soomlaste ostureiside lõppemine. EML on seisukohal, et ei piisa tulevaste aastate aktsiisitõusude ärajätmisest, vaid 2017. aasta aktsiisitõusud tuleb tagasi pöörata.
EML kutsub kõiki erakondi üles vaoshoitusele ning teeb ettepaneku loobuda 2019. aasta Riigikogu valimiste eel uute suuremahuliste maksumuudatuste lubamisest. Eesti elanikud vajavad praegu kõige enam maksurahu ja stabiilsust.
Varasemate aastate tiitlisaajad vaata SIIT.
Allikas: Eesti Maksumaksjate Liit

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele