82 miljoni elaniku ja kõrge elatustasemega Saksamaa on suurim turg Euroopas. Saksa majandus on püsinud tugev ja stabiilne, ostujõud kasvab pidevalt ja eraisikute väljaminekud tarbimisele on ulatuslikumad kui kunagi varem. Eesti ekspordipartnerina on Saksamaa olnud viimastel aastatel küll alles kuuendal kohal, kuid sealne suur turg on muutunud Eesti ettevõtetele aina enam atraktiivsemaks. Kuidas aga sealsele turule siseneda?
- Saksa-Balti Kaubanduskoja seminaride projektijuht Maida Insler Foto: Saksa-Balti Kaubanduskoda
Saksamaal, nagu Eestiski, domineerivad väikese ja keskmise suurusega ettevõtted. Need moodustavad tervelt 99,3 % kogu ettevõtluskeskkonnast ning 44 miljonist töötavast sakslasest 60 % (26,5 miljonit) töötab väikese või keskmise suurusega ettevõttes. Sellised ettevõtted on meie firmadele sobilikeks ja võrdseteks koostööpartneriteks. Saksamaa puhul on tegemist aga ka ühe paremini kaitstud turuga Euroopas. Saksamaa enda suur sisetoodang ja usk oma toodetesse võivad kujuneda välismaistele ettevõtetele raskendavateks asjaoludeks Saksa turule sisenemisel. Siia lisandub veel sakslaste teatud skeptilisus kõige uue suhtes.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.