• 25.01.18, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Krediitmüük ja ebatõenäolise laekumise arvestamise meetodid

Selles artiklis on toodud näiteid üleminekuks ebatõenäoliselt laekuvate summade otsese mahakandmise meetodilt ebatõenäolise laekumise hindamisele kogumis.
Juta Tikk käsitleb krediitmüüki ja ebatõenäolise laekumise arvestamise meetodeid
  • Juta Tikk käsitleb krediitmüüki ja ebatõenäolise laekumise arvestamise meetodeid Foto: erakogu
Enamik majandusüksustest müüb kaupu, tooteid või teenuseid viitmaksmisega. Sellist kauplemisviisi nimetatakse ka krediitmüügiks. Majandusüksustel on kohustus pidada arvestust tekkepõhiselt, seega kirjendatakse müügitulu üldjuhul siis, kui kaup on ostjale üle antud, kuigi raha ei ole veel laekunud. Laekumata summade ulatuses tekivad müüjal nõuded ostjatele. Selliseid nõudeid nimetatakse ka (ostjate) debitoorseks võlgnevuseks. Ostjate tasumata summade arvestust peetakse analüütiliselt ehk eraldi iga ostja kohta. Finantsseisundi aruandes esitatakse ostjate tasumata summad üksikute ostjate tasumata summade koondina.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele