• 19.09.16, 13:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tervise edendamise kulutuste maksuvabastus

Kooskõlastamisele saadeti tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis puudutab töötaja tervise edendamisele tehtud maksuvaba hüvitamist, pesnionide maksuvaba tulu suurendamist, tulumaksuvabastust toetustele ja hüvitistele.
Kooskõlastamisele saadeti tervise edendamise kulutusi puudutav eelnõu
  • Kooskõlastamisele saadeti tervise edendamise kulutusi puudutav eelnõu Foto: Pixabay
Seaduseelnõu eesmärgid on:
Võimaldada tööandjal maksuvabalt hüvitada või tasuda töötaja eest kindlaksmääratud kulutused töötajate tervise edendamiseks 100 euro ulatuses kvartalis, mille tulemusena peaks vähenema töötajate haiguspäevade arv. Selliste kulude hulka kuuluvad treeningpaiga kasutamine, spordirajatiste ülalpidamiseks vajalikud kulud, kulud taastusravi teenustele ning avalike rahvaspordiürituste osavõtutasu. Kehtiva tulumaksuseaduse kohaselt on enamik töötajate tervise edendamiseks tehtavatest kuludest käsitletavad erisoodustusena ning maksustatakse tulu- ja sotsiaalmaksuga.Suurendada pensionide täiendavat maksuvaba tulu 2832 euroni aastas. Koos üldise maksuvaba tulu tõusuga 180 eurole annab see maksuvabalt saadava pensioni suuruseks 416 eurot kuus, tagades keskmise vanaduspensioni tulumaksuvabastuse ka 2017. aastal.Laiendatakse tulumaksuvabastust hüvitistele ja toetustele, mida makstakse tavaametniku, abipolitseiniku, vabatahtliku päästja ja eriolukorra tööle rakendatud isiku hukkumise, surma või töövõime vähenemise korral. Eelnõuga ühtlustatakse nendele isikutele makstavate hüvitiste maksukäsitlus, et tagada isikute võrdne kohtlemine.Tunnistatakse kehtetuks andmete kogumine intresside kohta, mida Eesti residendid maksavad teistes Euroopa Liidu riikides elavatele füüsilistele isikutele, ja nende edastamine isiku elukohariigile.Anda tööandjale võimalus maksta haiguslehe alusel sotsiaalmaksuvaba hüvitist ka teise ja kolmanda haiguspäeva eest kuni 100 protsenti töötaja keskmisest palgast. Kehtiva töötervishoiu- ja tööohutuse seaduse kohaselt on tööandjal kohustus maksta hüvitist neljanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest 70 protsenti töötaja keskmisest palgast.
Eelnõu esitati kooskõlastamiseks ministeeriumidele ja arvamuse avaldamiseks Maksu-ja Tolliametile, Eesti Kaubandus-Tööstuskojale, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioonile, Eesti Tööandjate Keskliidule ning Eesti Maksumaksjate Liidule.
Millal jõustub?
Seadus on kavandatud jõustuma kolmes osas – sotsiaalmaksuseaduse muudatused, pensioni täiendav maksuvaba tulu tõus, ametniku hukkumise, surma või töövõime vähenemise korral makstava hüvitise või toetuse saajate ringi laiendamine ning intressidest teavitamise kohustuse kehtetuks tunnistamine 2017. aasta 1. jaanuaril, tervise edendamise maksusoodustust puudutavad tulumaksuseaduse muudatused 2018. aasta 1. jaanuaril ning maksusoodustuse kehtivuse lõppemise sätted 2023. aasta 1. jaanuaril.
Allikas: Eelnõude infosüsteem

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele