Täna Luxembourgis lõppenud Euroopa Liidu rahandus- ja majandusküsimuste nõukogu (Ecofin) kohtumisel jõudis kokkuleppele maksualase teabevahetuse direktiivi muudatuses, millega hakatakse liikmesriikide vahel vahetama maksualaste eelotsuste infot.
- Euroopa Liit hakkab liikmesriikide vahel vahetama maksualaste eelotsuste infot Foto: Eiko Kink
„Eesti toetab võimalikult kiiret ja laialdast maksuteabe vahetust ELis,“ kommenteeris rahandusminister Sven Sester. „Direktiivi muudatus suurendab maksualast läbipaistvust ja aitab tõhusalt võidelda liikmesriikide maksusüsteemide vaheliste ebakõlade ärakasutamisega ning vähendab suurte rahvusvaheliste kontsernide võimalusi agressiivselt makse planeerida.“
Direktiivi eesmärk on laiendada liikmesriikide vahelist automaatset teabevahetust piiriülestele eelotsustele ja siirdehindade eelkokkulepetele. Kuna Eesti väljastab ainult üksikuid piiriüleseid eelotsuseid, siis on maksuamet juba praegu kõnealuse teabe edastamiseks valmis. Eesti poolt väljastatava info hulka ei kuulu siirdehindade eelkokkulepped, mida Eestis ei sõlmita.
Lisaks tutvustas Euroopa Komisjon Ecofinil täpsustatud kapitaliturgude liidu loomise plaani. Kapitaliturgude liidu tegevuskava siht on luua kõiki 28 liikmesriiki hõlmav ühtne ja hästitoimiv kapitaliturg. Kava esimeste meetmete hulgas on ka sammud tugevate väärtpaberistamisturgude taaskäivitamiseks.
„Eesti toetab algatust, kui see aitab parandada rahastamise kättesaadavust Eesti ettevõtete ja projektide jaoks. Kindlasti peab kava rakendamisel arvesse võtma iga riigi ja selle väärtpaberituru eripärasid, et kasust ei jääks ilma ka väikeettevõtjad,“ ütles Sester.
Eile toimus euroala rahandusministrite kohtumine, kus kinnitati reformide pakett, mille Kreeka peab abiprogrammist järgmise väljamakse saamiseks tegema. Jätkati arutelusid euroala teenuseturu reformimise üle. Lisaks toimus arutelu madalate intressimääradega majanduskeskkonna üle. Eurorühm võttis vastu järeldused, et see pakub võimalust riigirahanduse olukorda parandada, laiendab investeerimis- ja reformide elluviimise võimalusi. Võimaluste kasutamine aga oleneb liikmesriikide eelarvepositsioonist ja prioriteetidest.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.