• 26.05.15, 17:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ametiühingud soovivad alampalgaks 488 eurot

Ametiühingud tegid täna tööandjate keskliidule ettepaneku tõsta üleriiklik alampalk järgmisel aastal 488 eurole ja 2017 aastal 609 eurole.
Ametiühingud soovivad alampalgaks 488 eurot
  • Ametiühingud soovivad alampalgaks 488 eurot Foto: Äripäev
„Maksuameti ja haruametiühingute palgainfole tuginedes võime väita, et see on see tase, kus poleks karta massiivseid koondamisi,“ rääkis ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.
Ametiühingute hinnangul on palgavaesus majandusele suureks koormaks ja ühiskonnas on põhjendatud ootus alampalga kiiremaks tõusuks. Peterson sõnul elavdaks 25protsendiline tõus mõlemal aastal majandust ja tooks Eesti tööturule tagasi inimesed, kel puudub hetkel motivatsioon siin reaalselt tööd otsida.
Tööandjate tänast pakkumist kommenteerides ütles ametiühingute juht Peep Peterson, et 418 eurot 2016.  aastaks jääb alla igasugustele ootustele ja see oleks väga halb signaal nii Eesti madalapalgalistele kui majandusele üldiselt. „Samuti tekitab see ilmselt poliitikutes kiusatust adekvaatsem alampalk kehtestada ilma sotsiaalpartnereid kuulamata,“ lisas Peterson.
Ametiühingud jätkavad kiirema alampalga nõudmist ning võivad oma taotlusest pisut järele anda kui tööandjad näitavad üles valmidust sektoritaseme palgalepete sõlmimiseks või nõustuvad kvalifitseeritud töötajatele eraldi alampalgamäära kehtestamisega.
Töötajatepoolsed läbirääkijad loodavad siiski alampalga kokkuleppe sõlmida enne jaanipäeva, et valitsus saaks selle võtta aluseks tuleva aasta riigieelarve koostamisel. Järgmine kohtumine tööandjate keskliidu ja ametiühingute keskliidu vahel toimub 8. juunil kell 11.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele